Mistrzowski styl

IMS Budownictwo - Teamtechnik 4:1

IMS Budownictwo bliżej I ligi

Ten mecz zapowiadał się bardzo ekscytująco. Obie drużyny nadal pozostawały w grze o awans. Początek spotkania był bardzo spokojny. Obie drużyny długo rozgrywały piłkę, starając się nie popełnić błędu. Pierwsza bramka padła po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego autorstwa Macieja Golmemto . Do końca pierwszej polowy akcja spotkania rozgrywała sie głównie w środkowej strefie bez dogodnych okazji do zdobycia gola. Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry.  Bramka wyrównująca padła po golu samobójczym jednego z zawodników "niebieskich" juz w drugiej minucie po zmianie stron. W kolejnych minutach widoczna przewaga należała do IMS Budownictwo, które zdołało wyjść na prowadzenie. Ostatecznie "bialo czerwoni" utrzymali zwycięstwo do końca, robiąc duży krok w kierunku awansu.

Frapol - Extend 4:7

Extend Vision mistrzem!

Już na dwie kolejki przed końcem, Extend Vision mógł sobie zapewnić mistrzostwo II ligi i tak właśnie się stało! Jedynym warunkiem było pokonanie Frapolu. Od pierwszej minuty Frapol niespodziewanie zepchnął lidera do głębokiej defensywy. Ofensywa szybko przyniosła skutek w postaci prowadzeni. Stracona bramka wyraźnie pobudzila Extend Vision, który szybko zdołał wyrównać. W kolejnych minutach trwała dominacja lidera, który stopniowo powiekszał przewagę. Do przerwy Frapol przegrywał 1:5. W drugiej połowie Frapol zaczął odrabiać straty. Lider za szybko uwierzył w zwycięstwo, przesypiając pierwsze 15 minut drugiej polowy. Mimo straconych bramek Extend Vision zdołał obronić wynik. Dzięki zwycięstwu "bialo czerwoni" zapewniają sobie tytuł.

Epam - Getinge 2:2

Bezbarwne spotkanie

Epam chcąc myśleć o utrzymaniu musiał pokonać dzisiejszego rywala. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Każda z drużyn próbowała wypracować sytuację zagrażającą bramce rywala, jednak działo się to z marnym skutkiem. Na bramki przyszło czekać do drugiej połowy. Zaraz po gwizdku arbitra, w 21. minucie piłkę do swojej siatki skierował zawodnik Epam. W kolejnych minutach drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji bramkowych, lecz skuteczność w tym spotkaniu była bardzo niska. W 31 minucie do remisu doprowadził Dmytro Ulanovych. Do końca spotkania trwała wyrównana walka. Ostatecznie obie drużyny dołożyły po jednej bramce, w konsekwencji dzieląc się punktami.

Valeo - EC Engineering 0:3

Zasłużone zwycięstwo EC Engineering

Dla obu drużyn wynik tego meczu nie miał większego znaczenia. Przed tym spotkaniem EC Engineering było pewne spadku, a Valeo zapewniło sobie utrzymanie, lecz bez szans na awans. W pierwszej połowie gra toczyła się od bramki do bramki. Obie drużyny stworzyly sobie wiele sytuacji bramkowych, lecz brakowało albo świetnie interweniowali bramkarze. Jedyna bramkę w pierwszej połowie zdobyło EC Engineering. W drugiej połowie zdecydowana przewaga była po stronie "bialo-czarnych". EC przez cała druga odsłonę kontrolowalo przebieg wydarzeń na boisku nie dając rywalowi żadnych szans. Dla Valeo był to jeden z najsłabszych meczów rozegranych w tym sezonie.

Alexmann - Fideltronik 2:0

Alexmann nadal w grze

Alexmann znając wynik spotkania IMS Budownictwo nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów w tym spotkaniu. Od początku Alexmann ruszył do ataku. Przewaga "czarno niebieskich" była dość znaczna, lecz nie przekładała się na zdobycz bramkową. Fideltronik skupiony w defensywie wyczekiwał na wyprowadzenie szybkich kontrataków. Do przerwy był bezbramkowy remis. Już w pierwszych sekundach drugiej połowy Alexmann przelamał nieskuteczność, wychodząc na prowadzenie. W kolejnych minutach "czarno-niebiescy" kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku starając się podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie Alexmann pokonał rywala 2:0, wykazując ambicje do awansu.

II liga C

Luxoft - CKIS Miechów  2:4

Trudne początki

Pierwsze dzisiejsze spotkanie to pojedynek przedostatniego zespołu z piątą drużyną II ligi C, zdecydowanym faworytem był CKiS, który zgromadził do tej pory 15 punktów więcej. Niespodziewanie inicjatywę w pierwszej połowie przejęli zawodnicy Luxoftu, akcja za akcją sunęły na bramkę przeciwnika, a efektem było skromne prowadzenie. Po zmianie stron CKiS szybko wyrównał, ale po raz kolejny Luxoft pokazał, że gra dzisiaj o pełną pulę i wyszedł na prowadzenie. Od tego momentu padały już gole tylko do bramki Niebieskich. Bramkarz Luxoftu miał po przerwie pełne „rękawice” roboty i choć z wielu sytuacji wychodził obronną ręką, to wpuścił trzy gole i CKiS Miechów mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

SklepOpon.com - Shell  5:3

Co by było gdyby nie Serafin

SklepOpon.com aby zapewnić sobie tytuł mistrzowski już dziś, musiał wygrać to spotkanie, a rywal był nie byle jaki bo Shell już kilka razy pokusił się o niespodziankę. Już w drugiej minucie byliśmy świadkami niespodzianki, Shell wyszedł na prowadzenie i do końca pierwszej połowy nie dał sobie wbić gola pomimo wielu prób rywala – wspaniale między słupkami spisywał się bramkarz Żółtych. Shell w przerwie zmienił bramkarza i od razu SklepOpon.com wykorzystał okazję i wyrównał stan meczu. Kiedy wydawało się, że lider II ligi C wyjdzie na prowadzenie, ponownie Shell przystąpił do ataków i zdobył dwie bramki. Sprawy w swoje nogi wziął Dawid Serafin, zawodnik ten odwrócił losy meczu strzelając dwa gole i przy dwóch asystując i to głównie dzięki jego postawie SklepOpon.com mógł świętować tytuł mistrzowski.

Linarem - INTERIA.PL  7:2

Gładka wygrana

Na zakończenie piłkarskich zmagań z II ligą C drugi w tabeli Linarem podejmował szóstą drużynę. Nikt nie dawał dzisiaj szans Interii, która wprawdzie w pierwszym meczu pokonał Linarem, ale dzisiaj grała bez najlepszego w swoich szeregach Patryka Chmury. Zespół Sławomira Jeziorka już od początku ruszył na przeciwnika, efektem ofensywnej i skutecznej gry było prowadzenie 4:0 do przerwy. Po zmianie stron Wicelider tabeli kontynuował dzieło zniszczenia, najlepszy na boisku dzisiaj Fudali dzielił i rządził to strzelając to dogrywając do kolegów z drużyny. Linarem ostatecznie wygrał pewnie i wysoko ale tytuł mistrzowski niestety dla nich wywalczył SklepOpon.com.

Euroclear - Sterling 0:1

Skromne zwycięstwo

Ten mecz zapowiadał się bardzo interesująco, gdyż spotkały się ekipy sąsiadujące w tabeli, mające realne szanse zająć miejsce na podium w tym sezonie. Początek meczu w wykonaniu obu drużyn był bardzo chaotyczny. Gra opierała się głównie na długich piłkach i przez to nie oglądaliśmy zbyt wielu okazji na zdobycie bramki. W 6 minucie złą passę przegrali gracze gości, którzy otwarli wynik spotkania. Dzięki temu mecz zrobił nam się zdecydowanie bardziej intensywny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to Sterling prowadził 1:0. Od pierwszego gwizdka drugiej połówki walka trwała w najlepsze. Widzieliśmy coraz to twardszą walkę, obfitującą w wiele sytuacji bramkowych. Niestety obie ekipy nie grzeszyły skutecznością w wykańczaniu akcji, więc do końca spotkania nie zobaczyliśmy już żadnych goli. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Sterlingu 1:0.

Porsche - Sopem 2:9

Sopem w natarciu

Porsche zajmujące siódmą lokatę w tabeli mierzył się z Sopem znajdującą się  pozycję niżej. Od samego początku spotkania Sopem wysoko zaatakowała rywala, wymuszając błędy zawodników Porsche. Pierwszy z nich wykorzystał Sylwester Dyba już w 3 minucie meczu. Kilka chwil później po raz drugi wpakowali piłkę do siatki. Porsche jednak dzięki Hubertowi Pietrzykowi zdołali zbliżyć się na jedną bramkę. Goście natomiast dalej kontynuowali swój wysoki pressing, nie odstępując choćby na chwilę przeciwnikom. Dzięki temu do końca pierwszej połowy trafili jeszcze trzykrotnie, a wszystkie te gole były autorstwa Andrzeja Rutkiewicza. W drugiej połowie tempo gry znacznie zmalało, a goście już tak wysoko nie atakowali przeciwników. W 27 minucie podwyższyli na 6:1, natomiast w końcowych minutach zobaczyliśmy aż 4 gole. Trzy z nich zdobyła w ekipa Sopem, która bez większych problemów ograła rywali 9:2.

Zamak Mercator – IG 7:1

Wypunktowali rywali

Wicelider ligi Zamak Mercator stanął naprzeciwko ostatniej drużyny w tabeli IG. Od pierwszego gwiazdka to gospodarze starali się przejąć kontrolę nad meczem, utrzymując się przy piłce i tym samym rozbijając obronę rywali. Otwarcie wyniku nastąpiło dopiero w 7 minucie, a zdobywcą gola został Adrian Piwowar z ekipy Zamek Mercator. Kilka chwil później podwyższyli wynik na 2:0, przewyższając coraz bardziej. Do przerwy skompletowali jeszcze dwa trafienia, a obie te bramki zdobył pan Adrian Piwowar notując tym samym hat-tricka. Druga połowa nie przyniosła zmiany stylu gry przez obie ekipy. Gospodarze pewnie kroczyli po zwycięstwo zdobywając kolejne gole. W efekcie czego całe spotkanie wygrali bardzo pewnie 7:1, pokazując klasę jak na wicelidera przystało.

Lundbeck - Consorfrut 1:8

To spotkanie zapowiadało się na hit kolejki, gdyż trzeci Lundbeck mierzył się z liderem, a zarazem już mistrzem Consorfrut. Jednakże od samego początku widać było różnicę klas w grze. Goście bardzo mocno rozpoczęli to spotkanie, zostawiając daleko z tyłu graczy Lundbeck. Już w 30 sekundzie spotkania Andrzej Kawa wyprowadził Consorfrut na prowadzenie. Na podwyższenie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bo 2 minuty później po raz drugi trafili do siatki. Goście nie ustępowali w atakach nie dając wytchnienia obronie Lundbecku. Do końca pierwszej połowy prowadzili już 4:1 i nie zapowiadało się na to by gospodarze dali radę odmienić losy spotkania. Consorfrut w drugiej połowie troszkę zwolniło tempo i tak często już nie pressowali rywali. Jednakże skrupulatnie wykorzystywali każdy ich błąd, zdobywając kolejne bramki. Nowy mistrz bez problemu uporał się z rywalami pokonując ich aż 8:1.