Mistrzowski zakład!

II LIGA B

The Marine Iguana – Answear&Medicine 2:2

Strzelali przed przerwą

Wszystkie bramki, jakie padły w tym zaciętym boju oglądaliśmy w pierwszych dwudziestu minutach. Answear&Medicine po bramkach Przemka Zaparta i Mateusza Młynarczyka dwukrotnie wysuwał się na prowadzenie, ale za każdym razem odpowiadali gracze The Marine Iguana, a dokładniej Reda Hocine i Alesssandro Soso. W drugiej części mimo kilku okazji, gole już nie padły i na zakończenie sezonu wiosna-lato 2024 oba zespoły musiały zadowolić się punktem! Był on na wagę złota dla Answear&Medicine, który dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich meczów z Tecnocasa, utrzymał się w II lidze! Team w zielonych koszulkach kończy te zmagania na bezpiecznym, piątym miejscu.

FabrykaSiły.pl – State Street 2:7

Bez porażki!

State Street kończy sezon wiosna-lato 2024 bez porażki! W szesnastu spotkaniach „Niebiescy” zdobyli czterdzieści cztery punkty, wygrywając czternaście razy i tylko dwa razy remisując! Po kwadransie gry przegrywali z Fabryką Siły 0:2, ale jeszcze przed przerwą kontakt złapał Marcin Siwek, a po zmianie stron strzelał już jedynie świeżo upieczony mistrz II Ligi B. Dublet skompletował Marcin Niesler, a po trafieniu dołożyli jeszcze Maciek Kusiński, Marcin Gacek, Krzysiek Cholewicki i Dominik Świątek. State Street w niezwykle efektowny sposób wraca na zaplecze Extraklasy. Czy niedługo zobaczymy wielki comeback do biznesligowej elity?

II LIGA C

PepsiCo – BNP Paribas 0:22

Ostre strzelanie!

To był mecz do jednej bramki. Ekipa BNP Paribas bezlitośnie obnażyła wszystkie problemy, z jakimi w ostatnim czasie boryka się PepsiCo. „Bankowcy” na zakończenie sezonu zafundowali sobie ostre strzelanie, ustanawiając rekord najwyższego swojego zwycięstwa w Biznes Lidze (22:0)! Przegrani próbowali zdobyć honorowe trafienie, ale to nie był ich wieczór. Siedem goli Patryka Niemczyka, sześć Piotrka Suślika, czy cztery Piotra Knapika – całkiem przyjemne zakończenie edycji wiosna-lato 2024, prawda? BNP Paribas kończy na drugiej lokacie i po krótkiej przerwie wraca na zaplecze Extraklasy.

INTER-STAL – MPO Kraków 5:3

Mistrzowski zakład

„Jak zdobędziemy mistrzostwo, to farbuję włosy na niebiesko” – Michał Kończakowski dotrzymał słowa i na ostatni mecz w tym sezonie pojawił się w nowej odsłonie, a kapitan INTER-STALU zrobił przelew na cel charytatywny. Takie zakłady lubimy i szanujemy, a podobno już gracze w błękitnich koszulkach myślą nad kolejnym. Wracając do tego, co działo się na boisku, świeżo upieczony mistrz II Ligi C pokonał MPO Kraków, które przed pierwszym gwizdkiem wiedziało, że brąz to jest maksimum, co uda się „Pomarańczowym” ugrać. Przegrywali już 0:5, ale w końcówce rozmiary porażki zmniejszali: Mateusz Zasada (2) i Patryk Świętek.

Teleperformance – SpyroSoft 0:5

„Czyste konto”

W pierwszej połowie, mimo kilku dogodnych okazji, bramek nie oglądaliśmy. Dopiero po przerwie na łyk wody gracze SpyroSoftu znaleźli sposób na pokonanie bramkarza Teleperformance! Strzelecki impas przerwał Mateusz Machnio, a później pewną wygraną „Fioletowych” dubletami przypieczętowali Dawid Chudek i Grzesiek Machnio. „Czyste konto” zachował Kuba Chwastek, kilkukrotnie ratując kolegów z opresji. A ci po końcowym gwizdku sędziego zajęli miejsce w połowie stawki. Szansa na poprawę już niebawem.

III LIGA B

Express Car Rental – BWI Group 11:0

Ośmiu strzelców

Tydzień temu zapewnili sobie mistrzostwo, ale do meczu z BWI Group podeszli bardzo poważnie. Express Car Rental nie zadowoli się złotem, ale walczy o pełną pulę, a w jej skład wchodzą także wyróżnienia indywidualne. I tak klasyfikację strzelców i asystentów, po kolejnym świetnym występie, wygrywa Mikołaj Pyś! W spotkaniu wieńczącym udany sezon zaliczył cztery trafienia i dorzucił trzy asysty. Oprócz niego na listę strzelców wpisało się jeszcze aż siedmiu zawodników mistrza III Ligi B! BWI Group mimo usilnych starań nie znalazł sposobu na pokonanie Mikołaja Wiewióry, który po raz trzeci w tej edycji zachował „czyste konto”.

PKO Bank Polski – Interia.pl 4:6

Od 3:4 do 6:4

To nie był sezon PKO Banku Polskiego, który na zakończenie zmagań wiosenno-letnich przegrał z Interią.pl i uplasował się na przedostatnim, ósmym miejscu w III Lidze B. Z „Redaktorami” po bramkach Jacka Dziduszki, Krzyśka Koniecznego, Jarka Kraula i Dawida Piszczka prowadzili 4:3, ale w końcówce więcej sił i zimnej krwi pod bramką oponenta zachowali gracze w biało-niebieskich strojach. Wygraną Interii.pl zapewnili: Kuba Czepiec, Tomasz Łomnicki i Michał Śliwa, a dała ona ostatecznie czwarte miejsce.

MERIT – Corgi.pro Team 3:1

Poniżej oczekiwań

Kto by przypuszczał, że ligowe zestawienie zamykać będzie Corgi.pro Team. A jednak! Krzysztof Organek i jego koledzy wygrali tylko jeden mecz, dwa zremisowali i aż trzynaście przegrali. Wczoraj „trzynastkę” zafundował im MERIT, który prowadził przez niemal całe spotkanie. Kapitan „Biało-czarnych” próbował odwrócić losy tego meczu, ale jego gol kontaktowy był zarówno honorowym. „Niebiescy” dopisują czwarty komplet punktów, dzięki trafieniom Kuby Filipiaka i Radka Halejcio, a sezon wiosna-lato 2024 kończą na szóstym miejscu.

Primost Południe – Kimberly-Clark 5:2

Odporni psychicznie

Kimberly-Clark bardzo długo bronił się przed naporem Primostu Południe! Duet Camilo Prada – Micham El-Ouali robili, co w ich mocy, aby sprawić niespodziankę. Pierwszy strzelił dwie bramki, a drugi mu przy nich asystował. „Czerwono-biali” pokazali jednak, że są odporni psychicznie na różne, boiskowe scenariusze i w końcówce przechylili szalę na swoją korzyść, a dokładniej Łukasz Marek, Michał Pilarczyk i … Luca Giomini, który pechowo skierował futbolówkę do własnej bramki! Primost Południe ma srebrne medale i awans do drugiej ligi, a przegrani w kolejnym mierzyć się będą na trzecioligowym poziomie.

III LIGA D

EPAM – Sarivo 14:3

Siódemka Saukou

W zaległym meczu 11. kolejki EPAM nie pozostawił żadnych złudzeń ekipie Sarivo! „Niebiescy” rozbili przedostatni team w tabeli aż 14:3, będąc blisko „dwycyfrówki” już w pierwszej połowie! Drużyna Dawida Jurzyńskiego nie będzie dobrze wspominała pierwszej wizyty na nowym obiekcie. Aż siedem goli zdobył Aliaksandr Saukou, dorzucając do tego dwie asysty! Rywala dobijali jeszcze Andriy Sukhoversha (4), Ilya Basiuk oraz Kiryl Bahdnates (2). Rozmiary porażki Sarivo zmniejszało trio: Kacper Klimczyk, Marek Latała i Bogdan Trybuś, które korzystało z podań Mateusza Latały. EPAM zrównał się punktami z MSHG i wciąż nie odpuszcza walki o drugą lokatę, która daje nie tylko srebrne medale, ale przede wszystkim awans do drugiej ligi.

Somfy – Grupa Heban 3:4

Wrócili z dalekiej podróży

Grupa Heban do samego końca walczy o miejsce na podium! „Biało-czarni” zdają sobie doskonale sprawę, że na finiszu nie mogą pozwolić sobie na potknięcie i muszą zgarnąć komplet punktów, licząc na prezent od najgroźniejszego rywala, którym na ten moment jest Huntsman. Wczoraj team Damiana Samca wrócił z naprawdę dalekiej podróży! Przegrywał 1:3, po bramkach Wojtka Siedlarczyka, Kuby Kucharzyka i Mirka Matogi. Na szczęście sprawy w swoje ręce wziął Szymek Mazgaj, który w ostatnich dziesięciu minutach tego starcia skompletował hat-tricka, przechylając szalę na korzyść Grupy Heban!

III LIGA F

Celtom – ELGER 2:6

„We are the champions”

ELGER po raz drugi w tym sezonie pokonuje CELTOM i zapewnia sobie upragnione mistrzostwo III Ligi F! Przez cały sezon „Błękitni” skutecznie odpierali ataki najgroźniejszych rywali, a na samym końcu zostawili ich tuż za sobą. Z Celtomem wynik spotkania otworzył w 10. minucie Dominik Najder. Pozostałe gole oglądaliśmy już po zmianie stron. Dublet skompletował Dominik, a także Bartek Kozłowski. Do siatki „Żółto-czarnych” trafiali jeszcze Kamil Jajecznica i Borys Kociuba. Po stronie przegranych w protokole meczowym znaleźli się Tomasz Poparda i Mikołaj Błasik. ELGER ze złotem i awansem do II Ligi, a team Tomka Wykurza kończy tę edycję na szóstej lokacie.