Mistrzowskie tytuły wędrują do Amary i Nem-Budu...

framentum24.pl - ALIOR BANK 8:1

Otarli łzy na koniec

fragmentum 24.pl od pierwszego gwizdka rozpoczął walkę o awans ze swoim sąsiadem z tabeli - ALIOR BANKIEM. Oba zespoły szukały swoich szans, lecz to żółci na pięć minut przed przerwą otworzyli wynik, by do przerwy prowadzić dwiema bramkami. Kolejne dwadzieścia minut wyraźnie ukazało przewagę gospodarzy, którzy raz za razem atakowali rywali i do trzydziestej szóstej minuty prowadzili już ośmioma bramkami do zera. Alior Bank na trzy minuty przed końcem strzelił bramkę na otarcie łez i przez tę przegraną będą musieli wygrać następny mecz, by się utrzymać w pierwszej lidze.

Hostel Deco - J&J Skotniki 4:0

Powalczą o awans

J&J Skotniki wyszli na to spotkanie pięcioosobowym składem, czym z góry narazili się na porażkę. Hostel Deco od pierwszych chwil wykorzystując swoją przewagę do przerwy prowadziło 3:0. J&J Skotniki w drugiej połowie stawiało większy opór, lecz i tak to Hostel Deco dzisiaj wygrał 4:0, dzięki czemu może myśleć o walce o awans.

Especto - A.S.A. 4:3

Wyrównane spotkanie..

A.S.A. w kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku napoczęło wynik, lecz Especto w dziewiątej minucie wyrównało wynik, który utrzymał się do przerwy. Druga odsłona była równie wyrównana co pierwsza, a większość gry toczyła się na środku boiska. Zdeterminowany lider wysunął się na prowadzenie z wykonania rzutu karnego, by na dwie minuty przed końcem prowadzić dwoma bramkami. A.S.A. na chwilę przed końcem złapała kontakt, lecz na więcej nie starczyło już czasu.

iCar II - Format 3:6

Przech chwilę mieli kontakt

Na przedostatnim meczu tej kolejki dziewiąty iCar II podjął trzeci FORMAT. Goście od pierwszych chwil opanowywali boisko i w pierwszej połowie prowadzili 0:2. Na początku drugiej odsłony taksówkarze dwukrotnie łapali kontakt, lecz nie zdołali dogonić lepszych od siebie gości, którzy wygrywali to spotkanie różnicą trzech bramek.

ggmedia.pl - State Street I 3:3

Bramka za bramkę

Na ostatnim spotkaniu tego wieczoru drugie ggmedia.pl podjęło czwarty State Street I. Spotkanie to było niezwykle wyrównane i oba zespoły strzelały bramkę za bramkę. Do przerwy wynik opiewał na 2:2. Ostatnie dwadzieścia minut nie zmieniło obrazu gry i pomimo, że w dwudziestej ósmej minucie ggmedia.pl wyszło na proawdzenie, to rywale na trzy minuty przed końcem wyrównali wynik. Pomimo tego ggmedia.pl zapewniło sobie awans do Ekstraklasy.

Dedax - s4e 2:3

Stracili szansę na mistrzostwo

Dedax pewnie wychodząc na murawę już po sześciu minutach prowadził jedną bramką. Jednak dobrze dysponowani goście dwiema szybkimi bramkami wyszli na prowadzenie. Nie złamało to jednak ducha walki Dedaxu, który wciąż żywił nadzieję na porażkę AMARY i zdobycie mistrzostwa. Dlatego na osiem minut przed końcem ponownie panował remis. s4e ponownie wykazując się dobrą formą strzeliło bramkę na 2:3 i ostatecznie wygrało to spotkanie pozbawiając zespół Dedax nadziei na mistrzostwo w tym sezonie.

Lynka - AMARA 1:5

AMARA pewnie zdobywa tytuł mistrza

AMARA podejmując ósmą Lynkę, mogła być pewna zwycięstwa. Od pierwszych minut gospodarze zarysowywali swoja przewagę, by do końca pierwszej odsłony prowadzić czterema bramkami do zera. Druga odsłona, nie zapowiadała się korzystniej dla gości, którzy po dwudziestu trzech minutach tracili pięć bramek do gospodarzy. Na dwie minuty przed końcem Lynka strzeliła honorową bramkę kończąc to spotkanie wynikiem 1:5.

Plac Nowy 1 - JR Holding 3:8

Spokojny wieczór JR Holding

Na ostatnim spotkaniu tego wieczoru spotkali się sąsiedzi z tabeli - szósty Plac Nowy 1 z piątym JR Holding. Gospodarze stawiając się na mecz bez bramkarza nie mogli liczyć na taryfę ulgową. Wynik napoczęli gości już w trzeciej minucie spotkania, by do czwartej prowadzić dwiema bramkami. Granatowi jednak nie poddali się i złapali kontakt. Nie byli się w stanie z niego długo cieszyć, gdyż JR Holding kilka chwil później wyszedł na prowadzenie, a na przerwę schodził z trzybramkową przewagą. Druga odsłona tego spotkania nie przyniosła zmian i to goście raz za razem stwarzali sobie sytuacje, których część wykorzystali i wygrali ten mecz 3:8

Fideltronik - Codewise 0:7

Znaczny awans dobrym podsumowaniem sezonu...

Codewise miał spore problemy ze skompletowaniem składu na to spotkanie. Ostatecznie skład się zebrał i Codewise odniósł pewne zwycięstwo nad outsiderem, udowadniając sobie, że sezon został dobrze przepracowany. Ciekawie wygląda pewna symulacja... Gdyby Codewise zdobył tyle punktów w pierwszej rundzie, co w drugiej części sezonu... bił by się o medal. To dobry prognostyk dla zwycięzców tego pojedynku na kolejny sezon. Fideltronik kończy sezon z 15 punktami i nie najlepszym humorem.

SSC Internazionale - Slovnaft 8:1

Przypieczętowali awans...

W efektowny sposób sezon zakończył zespół SSC Internazionale. Gracze w bordowych strojach rozbili Slovnaft nie pozostawiając ekipie zółtych żadnych złudzeń, która z drużyn jest lepsza. SSC dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce awansuje do II Ligi. Ekipa Łukasza Dąbrowskiego uzbierała tyle samo punktów co CMI, ale w bezpośrednim starciu była lepsza od drużyny biało-czerwonych.

PKO Bank Polski - Pegasystems 3:5

Wykonali zadanie...

"Ten mecz musimy wygrać"... takie stwierdzenie zdało się słyszeć w szeregach PKO Banku Polskiego, przed spotkaniem. Bankowcy długo nie mogli znaleźć swojego rytmu i nawet wydawało się w pewnym momencie, że mogą stracić punkty. Tak się ostatecznie nie stało dzięki dobrej końcówce spotkania w wykonaniu PKO. Zadanie zostało wykonane i pozostało czekać na wynik ostatnie meczu sezonu. W przypadku straty punktów Nem-Budu, mistrzem zostałby Bank Polski PKO...

CMI - Sygnity 4:3

Bez historii...

Spotkanie bez większego znaczenia dla układu w tabeli. CMI, po zwycięstwie SSC straciło szansę na awans do drugiej ligi. Mecz toczony był w dość wolnym tempie. Początek należał do CMI, później do głosu doszli gracze Sygnity, ale końcówka ponownie należała do CMI. Do gry po absenscji wrócił Piotr Kwilosz i to on należał do wyróżniających się zawodników w tym spotkaniu. Dorobku bramkowego nie powiekszył tym razem Tomasz Szydło, ale wypracowana przewaga w klasyfikacji najskuteczniejszych pozwoliła mu sięgnąć po koronę króla strzelców.

BWI Group - Nem-Bud 2:3

Rzut karny w ostatnich sekundach dał mistrozstwo Nem-Budowi!

Niesamowite zakończenie miało ostatnie spotkanie sezonu w III Lidze A. Wszystko wskazywało na to, że niezwykle ciekawe spotkanie zakończy się remisem... dającym mistrzostwo PKO Bankowi Polskiemu. Tak się jednak nie stało. W ostatniej akcji meczu faulowany w polu karnym BWI był jeden z zawodników Nem-Budu, a rzut karny na gola zamienił Mateusz Klag. BWI świetnie zaprezentowało się w starciu z faworytem i było bliskie zmiany losów tytułu. Ostatecznie tak się jednak nie stało. Piekno i cały dramat futbolu w jednym spotkaniu! Mistrzostwo ostatecznie wędruje w ręce graczy Nem-Budu!