Napsuli im sporo krwi

II LIGA C

Nokia – SpyroSoft 1:1

Emocjonująca końcówka

Nie zawiodło spotkanie dwóch doświadczonych zespołów. Pomimo sporych emocji długo nie oglądaliśmy bramek, a wieloma świetnymi interwencjami popisali się zarówno Paweł Dusik, jak i Tomasz Siemek. Obaj jednak w końcówce skapitulowali po razie. Najpierw ten drugi, kiedy to futbolówkę z rzutu wolnego uderzył Mateusz Machnio, w ostatniej akcji meczu zaś rzut karny na gola zamienił Łukasz Pazdalski i podział punktów stał się faktem.

INTER-STAL – Xene 5:3

Kosztowna pomyłka

W hicie kolejki górą lider! Ogromna w tym zasługa Kamila Sochy, który w pierwszej odsłonie dwukrotnie wyprowadzał INTER-STAL na skromne prowadzenie. Zawodnik ten nie zwolnił tempa po przerwie i do swojego dorobku dołożył kolejne dwa gole. W barwach pokonanych na pochwałę zasługują ambitnie goniący wynik Michał Sieńko i Patryk Gnidziński. Przy stanie 4:3 szansy na wyrównanie z rzutu karnego nie wykorzystał Miłosz Bigaj, a jego brak skuteczności bezlitośnie skarcił rywal i udowodnił, że interesują go tylko złote medale!

Teleperformance – BNP Paribas 1:3

Trafili honorowo

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami to BNP Paribas w pełni panował nad boiskowymi wydarzeniami. „Zieloni” raz po raz atakowali bramkę rywala, a dwa skuteczne wykończenia Piotra Suślika i Patryka Niemczuka zapewniły spory margines błędu. Po zmianie stron sposób na golkipera znalazł też niezawodny kapitan – Piotr Knapik. Pomimo sporych strat ambitnie o honorowe trafienie walczyło Teleperformance. Trud ten nagrodzony został w końcówce, a gol Oussamy Chelkaoui daję nadzieję na udane zakończenie letnich zmagań.

PepsiCo – PGE Energia Ciepła 2:7

Przełamanie!

O pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokusiła się PGE Energia Ciepła. W premierowej odsłonie nie był to jednak mecz łatwy, a pierwsze dwa ciosy Krystiana Pietrzaka ripostował Tamba Dias. Trzeci został już bez echa, a po zmianie stron do siatki trafiał już tylko brązowy medalista z zimy. Przykład z brata wziął strzelec dwóch goli – Łukasz, a do czterech asyst swoją „strzelecką cegiełkę” dorzucił też Paweł Figacz. Oby tak dalej!

III LIGA B

Primost Południe – Merit 7:2

Zaskoczeni

Pierwszy gol padł już w dziesiątej sekundzie, a zdobył go Kuba Filipek. Merit lepiej nie mógł zacząć meczu z Primostem Południe, ale później to wicelider przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i pewnie dopisał już dziesiąty komplet punktów w bieżącym sezonie! „Czerwono-biali” przed przerwą odrobili straty (2:1), a po niej odskoczyli oponentowi. Rozmiary porażki zmniejszył Adam Złocki. Końcówka należała do Wojtka Burchela, który postawił kropkę nad „i”.

PKO Bank Polski – WEBCON 2:6

3:0 do przerwy

WEBCON po niespełna kwadransie gry prowadził 2:0. Wynik meczu otworzył Piotrek Radoń, a prowadzenie „Czerwonym” powiększył Mateusz Kunior. Jeszcze przed przerwą trzeci team III Ligi B zadał kolejny cios i z bezpieczną przewagą schodził na przerwę. W drugiej strzelecki impas PKO Banku Polskiego przerwał Dmytro Korodchenkov i Grzesiek Sienkiewicz, celnie uderzając z rzutu karnego. To było zbyt mało, aby myśleć o choćby remisie.

Kimberly-Clark – Interia.pl 1:11

Duet zapewnia wygraną

Pierwszy na listę strzelców dość niespodziewanie wpisał się Bartek Bałut. Gracz Kimberly-Clark huknął z dystansu. Ta bramka podziałała na Interię, niczym płachta na byka, bowiem jeszcze przed przerwą „Redaktorzy” odrobili te straty z nawiązką (4:1)! W drugiej połowie świetne zawody kontynuował duet Michał Śliwa – Cyprian Turek. Pierwszy ustrzelił „czteropak”, a drugi skompletował hat-tricka. Cegiełkę do wygranej „Redaktorów” dołożył jeszcze Ignacy Popławski.

Express Car Rental – Corgi.pro Team 6:3

Sporo krwi liderowi napsuł Corgi.pro Team! „Biało-czarni” prowadzili po golu Tomka Organka, a w drugiej części spotkania od stanu 1:3 doprowadzili do remisu! Za wygraną nie dawał strzelec pierwszej bramki oraz Paweł Ogrodnik. Express Car Rental ma w swoim składzie niezawodnego Mikołaja Pysia, którego wczoraj w ofensywie wspierał Karol Wojciechowski. Ta dwójka dała liderowi ważną wygraną, która utrzymała „Czarno-fioletowych” na fotelu lidera.

Amigos FC – Huntsman 2:3

Gra się do końca!

Upór graczy Huntsmana został nagrodzony. Przegrywali już 1:0 i 2:1, po bramkach Guillerme Buonomo i Lucasa Osciaka, ale nie spuścili głów tylko do samego końca walczyli o korzystny rezultat. Czas upływał, a „Czerwoni” mieli nadzieję, że uda się im dowieźć to minimalne zwycięstwo. Nic z tego! W 36. minucie wyrównał Łukasz Bąk, a kilkadziesiąt sekund później efektownym szczupakiem wygraną „Granatowo-czerwonym” zapewnił Nazar Hreshchuk! Bardzo cenna wygrana, która na ten moment daje zespołowi Adama Madeja drugą lokatę, premiowaną awansem.