Niespodziewane potknięcia liderów...

Kraksport Extraklasa

State Street II – ProEko  4:3

Markowski vs ProEko

Niespodziewany był tylko początek tego spotkania kiedy to ProEko pokazało nowe stroje i objęło prowadzenie, jednak do przerwy State Street zdołał wyrównać i z niecierpliwością czekaliśmy na drugą połowę. Po przerwie State Street rozpoczął marsz po trzy punkty, z każdą kolejną minutą rosła przewaga zawodników w pomarańczowych koszulkach, a niezwykłą skutecznością jak zwykle wykazał się Markowski – autor wszystkich czterech goli dla swojej drużyny.

CEZ Skawina – iCar  3:3

Niespodzianka

Kolejne dzisiaj spotkanie to pojedynek trzeciej CEZ Skawiny z trzecim od końca iCarem, miała to być łatwa przeprawa dla zawsze faworyzowanej Elektrowni. Bardzo słabe zawody rozegrał zespół ze Skawiny, zawodnicy zagrali wprawdzie w okrojonym składzie i z minimalną liczbą zmian, ale to nie usprawiedliwia ich kiepskiej postawy na boisku, wszystkie ich słabe punkty obnażył iCar i gdy wydawało się, że Taksówkarze zgarną trzy punkty, Skołyszewski doprowadził do wyrównania ale to było wszystko na co stać było dzisiaj Skawinę i drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.

TEB Edukacja/FM Ryś – RMF Maxxx  2:3

Wicelider lepszy od Mistrza

Hit nie zawiódł, obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze a w spotkaniu nie brakowało niczego – były sytuacje, zwroty akcji, kontrowersje i to co jest solą futbolu czyli bramki. Przez całe spotkanie niewiadomo było kto zgarnie pełną pulę, wprawdzie delikatnie zarysowywała się przewaga RMF ale TEB za każdym razem doprowadzał do wyrównania. Rzutem na taśmę Iglar zapewnił swoim kolegom niezwykle ważne i prestiżowe trzy punkty, zwycięstwo niespodziewane ale z przebiegu spotkania to RMF był zespołem lepszym i dzięki wygranej Radiowcy tracą już tylko trzy oczka do lidera.

Hostel Deco – Amway  2:4

Zaskakująco pewna wygrana

Ostatni Amway, który do tej pory nie odniósł jeszcze zwycięstwa podejmował Hostel Deco, który zawsze jest groźny i jak już nie raz pokazał z każdym jest w stanie powalczyć o trzy punkty. Zaskakująco słabą postawę pokazali jednak zawodnicy Hostelu Deco, ich gra nie przypominała niczym tej z pierwszej rundy, zajmujący ostatnie miejsce Amway niespodziewanie łatwo rozprawił się ze zdecydowanie wyżej notowanym rywalem i pewnie zgarnął trzy punkty, prowadząc w pewnym momencie nawet różnicą czterech bramek.

Rosa - Control Process Electric 10:2

Jednostronne widowisko

Jakie pierwsze tej kolejki spotkały się zespoły trzecia Rosa z ósmym Control Process Electric. Strzelanie w pierwszej połowie rozpoczęli gospodarze przejmując kontrolę na boisku. Pomimo pięcio bramkowej straty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę goście zebrali się w sobie by strzelić swoją pierwszą bramkę. Druga połowa ponownie przeminęła pod dyktandem gospodarzy, którzy do końca spotkania strzelili łącznie dziesięć bramek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:2 co nie zmieniło sytuacji żadnej z drużyn.

PKO Bank Polski - Aterima 2:2

Kolejny punkt Aterimy

Na drugim spotkaniu tego wieczoru szóste PKO Bank Polski podjął ostatni zespół z tabeli Aterima. Mecz rozpoczął się spokojną walką o bramki, w której pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, czym zmotywowali gości, którzy zaledwie cztery minuty później wyrównali wynik. Gospodarze rozpoczęli drugą połowę od bramki w drugiej minucie, po czym spokojnie blokowali przeciwników jednocześnie szukając okazji do powiększenia przewagi. Jednak goście psując im plany w dziesiątej minucie wyrównali wynik, co rozpoczęło ostrzejszą walkę o bramki. Pomimo tego żadnej z drużyn nie udało się przeważyć wyniku na swoją korzyść, kończąc spotkanie remisem.

KFC - NEC 5:2

KFC zostaje liderem tabeli

Na kolejnym spotkaniu tej kolejki drugie KFC podjęło dziewiąte NEC. Gospodarze będąc faworytami tego spotkania rozpoczęli grę spokojnie, zdobywając bramkę już w trzeciej minucie spotkania, jednak zdeterminowani goście parę minut później wyrównali wynik, odrobinę strasząc gospodarzy. Gospodarze nie poddając się do końca pierwszej połowy wysunęli się na prowadzenie kolejnymi dwoma bramkami. Druga połowa zaczęła się od szybkiej bramki kontaktowej gości, czym zmotywowali gospodarzy do szybszej gry, co zaskutkowało kolejnymi dwoma bramkami. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2, dzięki czemu zespół KFC wskoczył na stołek lidera.

EDF - Shell 3:2

Pierwsza porażka lidera

Na przedostatnim meczu tego wieczoru czwarty EDF rzucił rękawicę liderowi tabeli – zespołowi Shell. Od pierwszego gwizdka widać było przewagę gospodarzy, którzy cały czas wodzili gości za nos. Wychodząc na prowadzenie dwoma bramkami już na początku spotkania. Do końca pierwszej połowy pomimo wielu prób żadna piłka nie wpadła do bramki. W drugiej połowie pewny siebie lider złapał kontakt, aby kilka minut później wyrównać wynik. Gdy wydawać by się mogło, że wynik utrzyma się do końca spotkania gospodarze strzelili ostatnią bramkę, którą zapewnili sobie zwycięstwo. Przez tę przegraną Shell spadł na drugie miejsce w tabeli.

Idea Bank - Rolls-Royce 0:4

Zagrali na 0 „z tyłu"

Na ostatnim spotkaniu tej kolejki siódmy Idea Bank zmierzył się z piątym Rolls-Roycem. Od początku zespół Rolls-Royce dyktował warunki na boisku, rozpoczynając strzelanie w szóstej minucie meczu. Po faulu w polu karnym gospodarze mieli szansę na zdobycie bramki z rzutu karnego, co im się nie udało. Pierwsza połowa zakończyła się jedno bramkową przewagą gości. Druga połowa nie przyniosła wiele zmian, dobrze dysponowani goście nadal wiedli prym na boisku strzelając trzy bramki do gwizdka kończącego mecz.