PKO Bank Polski "dopnie" swego?

Słaba druga część sezonu sprawiła, że doświadczony PKO Bank Polski zajął miejsce w dolnej połowie klasyfikacji. Czy tym razem włączy się do walki o medale?

Sporą powtarzalność odnotowuje w ostatnich sezonach PKO Bank Polski. „Bankowcy” dwukrotnie zajęli szóste miejsce, jednak zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku pokazali się z dobrej strony, kilkukrotnie zagrażając nawet najmocniejszym rywalom. Jacek Dziduszko już w poprzednich rozgrywkach głośno mówił o chęci powrotu do II Ligi. Czy dokona tego tym razem? Jest to prawdopodobny scenariusz, a naszym zdaniem zawodnicy w białych koszulkach wedle powiedzenia - Do trzech razy sztuka „zameldują się” w ścisłej czołówce.

Swoją trzecią próbę zawojowania Biznes Ligi rozpoczyna Tecnocasa. Dwóch poprzednich nie można zaliczyć od udanych i wydaję nam się, że i tym razem „Biało-Zieloni” zajmą lokatę w dolnej połowie klasyfikacji. Identycznie sytuacja ma się z IAG GBS. Po krótkiej absencji ekipa ta powróciła na ligowe boiska, jednak zajęła odległe siódme miejsce. Czy jest w stanie poprawić to zimą? To samo pytanie zadają sobie zawodnicy Clico. Team ten po lekko mówiąc średnio udanym debiucie spróbuje poprawić swój punktowy dorobek i zakręcić się w środku stawki. Powtórka wywalczonych lokat latem (7 IP GBSC, 9 Clico) w naszym odczuciu jest wielce prawdopodobna.

Głównych faworytów do walki o mistrzostwo upatrujemy w trzech drużynach. Dwie z nich to spadkowicze z trzeciego stopnia rozgrywkowego. Pierwszą jest doświadczony Shell, który po bardzo słabym sezonie zajął odległe, dziewiąte miejsce w II Lidze D. „Żółto-Czerwoni” wzmocnili swoje szeregi kilkoma graczami i z pewnością marzą o wywalczeniu medali. Ten sam cel przyświeca Sterling Outsourcing. Szeregi „Zielonych uzupełniło kilku powracających po przygodzie z Amway graczy, w tym fenomenalny golkiper – Michael Dolan. Szeregi kandydatów do czołówki uzupełnia ZasadaAuto.pl. To doświadczony zespół, który ma problemy z ustabilizowaniem formy. Posiada jednak spory potencjał, który sprawia, że w tym zestawie musi być typowany jako faworyt do wywalczenia czołowych miejsc.  

Ligową stawkę uzupełniają Hays i PRESCIENT. Pierwsi wracają do ligowej batalii po krótkiej przerwie.  Powodem absencji wydają się być problemy kadrowe, które wiązały się z kilkoma zdecydowanymi porażkami w końcówce. Jeśli „Błękitni” poprawią element organizacyjny mogą zakończyć zmagania w środku stawki. Swój debiut zaliczy dziś PRESCIENT. Team ten jest dla nas ogromną niewiadomą , gdyż wciąż jeszcze nie zaprezentował nam swojego składu. Dlatego też dopiero po premierowych bojach zdecydujemy się na ocenę boiskowego potencjału ekipy.

O medale powalczą:

Shell

Sterling Outsourcing

ZasadaAuto.pl

PKO Bank Polski

 

Marcin Kluska

Masz pytania? Porozmawiaj Dyrektor ds. sprzedaży
i marketingu
T: +48 505 165 566 m.kluska@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Kamil Dulański

Masz pytania? Porozmawiaj Administracja rozgrywek
T: +48 505 200 998 biuro@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Tomasz Duda

Masz pytania? Porozmawiaj Administrator
Działu Multimedialnego
T: t.duda@biznesliga.pl Zadaj pytanie