Pokaz siły mistrza, Interia.pl pewnie ogrywa State Street...

Starcie mistrza z vicemistrzem zdecydowanie wysuwało się przed szereg spotkań 1 kolejki Siatkarskiej Biznes Ligi. Zgodnie z oczekiwaniami szlagier ten nie zawiódł, choć Alior Bank z pewnością liczył na "coś więcej". Zwycięstwo Biprotechu w dwóch setach musi robić wrażenie na reszcie stawki, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że rywal był w tym starciu osłabiony. Efektownie zaprezentowała się również Interia.pl, która dość gładko uporała się ze State Street. Po dominacji w pierwszym secie, na drugi Interia wyszła nieco rozluźniona, co zaowocowało przewagą rywala, lecz końcówka seta należała już zdecydowanie do gości, którzy wygrali ostatecznie do 22. Problemów z 4F nie miał zespół BWI, który po nieco sennym początku zdecydowanie przejął kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, wygrywając ostatecznie 2:0 (25:13, 25:11). W ostatnim rozegranym spotkaniu pierwszej serii gier Capgemini rozprawiło się z Donimirskim Pałacem Pugetow 2:0, w setach do 11 i 17. Capgemini wraca do Biznes Ligi po przerwie, natomiast Donimirski to całkowity debiutant w rozgrywkach.

BWI Group - 4F 2:0 (25:13, 25:11)

Donimirski Pałac Pugetów - Capgemini 0:2 (11:25, 17:25)

State Street - Interia.pl 0:2 (14:25, 22:25)

Biprotech - Alior Bank 2:0 (25:17, 25:21)