Pokazali pazur, ale górą był lider

Finansowanie24.pl nadzwyczaj łatwo poradziło sobie z ekipą 4F. Tomasz Rzeżuchowski i reszta zespołu była tylko tłem dla rywala w pierwszym secie. Po zmianie stron gra zrobiła się nieco bardziej wyrównana, ale cały czas wydarzenia na parkiecie kontrolowali ,,Finansiści’’ i zasłużenie wygrali gładko, 2:0 w setach.

Niespodzianki nie było w meczu State Street – BWI Group. Mająca mistrzowskie aspiracje drużyna pod kierownictwem Marcina Pazgana nie zlekceważyła ,,Niebieskich’’ i od samego początku narzuciła wysokie tempo gry. Skuteczny atak, niezła zagrywka i dobre rozegranie okazały się kluczem do victorii.

Spisywany na straty ALIOR Bank postawił wysoko poprzeczkę liderującej Interii.pl i niewiele brakowało, abyśmy byli świadkami sporej niespodzianki, jaką niewątpliwie byłaby wygrana ,,Bankowców’’. Interia.pl pierwszego seta przegrała po nerwowej końcówce. W drugiej pokazała już siatkówkę, do jakiej zdążyła nas przyzwyczaić. W dogrywce Wojciech Wiśniewski i jego zespół nie pozostawił rywalowi żadnych złudzeń.

Dwóch setów potrzebowaliśmy, aby wyłonić zwycięzcę w parze Capgemini – UBS. Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego spodziewaliśmy się raczej wyrównanego boju, ale tylko przez chwile w drugim secie gra była zacięta. UBS zagrało bardzo dobrze w obronie, świetnie radziło sobie przy siatce, a również i zagrywka była na odpowiednim poziomie. W szeregi ,,Walecznych Serc’’ wkradło się dużo nerwowości i pojawiły się problemy z komunikacją- to były główne przyczyny porażki.

Na zakończenie aktualny mistrz SBL mierzył się z drużyną, która jeszcze w tym sezonie nie wygrała nawet seta. Doświadczony Biprotech nie zlekceważył przeciwnika i skoncentrowany przystąpił do rywalizacji. Donimirski Pałac Pugetów poprawił się w odbiorze zagrywki, a także w ataku, ale nie na tyle, aby myśleć o popsuciu krwi jednemu z kandydatów do mistrzowskiego tytułu.