Popisy strzeleckie!

I LIGA A

SSC Internazionale – Nupi.eu 6:9

Snajperski pojedynek

To był snajperski pojedynek Darka Kuźmy z Kamilem Zawilińskim, który na swoją korzyść rozstrzygnął ten pierwszy! Zawodnik Nupi.eu zdobył wczoraj aż siedem z dziewięciu bramek, ratując „Bordowych” z opresji, kiedy to SSC Internazionale odrobiło straty z pierwszej połowy i wyrównało na 6:6. Wicelider nie stracił gruntu pod nogami i zadał trzy zabójcze ciosy, wygrywając szósty mecz w sezonie i umacniając się na drugiej lokacie, z wciąż realnymi szansami na mistrzostwo.

FORMAT – MooMoo Restaurants 4:4

Do wygranej zabrakło niewiele

Po niespełna trzech minutach FORMAT przegrywał już 0:2. Cień nadziei w serca „Czarnych” wlał Darek Jania, ale jeszcze przed przerwą prowadzenie MooMoo Restaurants podwyższył Paweł Markowski. Po zmianie stron FORMAT nie dawał za wygraną i od stanu 1:3 zrobiło się 4:3! Dwie bramki Kuby Janii i jedno trafienie Sławka Urbaniaka sprawiły, że do pierwszej w tym sezonie wygranej brakowało dosłownie kilku minut. Na 4:4 strzelił Paweł Markowski, zapewniając swojemu zespołowi „oczko”, a Darek Jania i spółka znowu muszą obejść się smakiem…

HCL Poland  - Ortotop Centrum Medyczne 4:9

Ofensywne trio!

Najciekawiej zapowiadające się starcie 14. kolejki I Ligi A obfitowało w bramki. Oglądaliśmy ich aż trzynaście! Siódme z rzędu ligowe zwycięstwo odniósł Ortotop Centrum Medyczne, któremu nie przeszkodziła nawet w tym czerwona kartka, jaką na początku meczu obejrzał Maciek Szkodny! Lider miał problemy z zatrzymaniem Wibsona, ale był on osamotniony w poczynaniach ofensywnych. W Ortotopie szalało trio: Daniel Klim (4) – Michał Żerdecki (3) – Sebastian Sobótka (2). Czy ktoś będzie w stanie zatrzymać tę rozpędzoną lokomotywę?

II LIGA A

IBM SWG – Krakowscy Barmani 2:4

Jania razy cztery!

Nie było niespodzianki w meczu otwierającym czternastą kolejkę. Pomimo wybornej postawy duetu IBM SWG – golkipera Wojciecha Misia i strzelca pierwszego gola Jakuba Filipa fenomenalny dzień miał snajper przeciwników – Michał Jania. Zawodnik ten bezbłędnie wykańczał wszystkie swoje sytuacje, wpisując się do sędziowskiego kajetu czterokrotnie. W końcówce zniwelować straty próbowali „Niebiescy”. Po pół godzinie batalii na 2:4 trafił Mateusz Jachosz, jednak na kolejne ciosy zabrakło już czasu. Tym samym beniaminek pozostaje na ostatnim miejscu, a Mateusz Piechnik i spółka ruszają w pościg za upragnionym podium.

E-REMONTY – TRADEBOX.PL 4:4

Kluczowe 40 sekund?

Hit nie zawiódł! W meczu dwóch drużyn znajdujących się na podium podział punktów, a boiskowe emocje towarzyszyły nam aż do końcowego gwizdka. Już pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 1:1, gdyż na gola Jakuba Kiełbowicza odpowiedział Paweł Michalski. E-REMONTY tego dnia pojawiły się na boisku bez etatowego golkipera, co skrzętnie wykorzystał drugi raz tego dnia Kiełbowicz i Łukasz Liszka. Kiedy wydawało się, że „Fioletowi” mogą dopisać do swojego konta pełną pulę wyborne 40 sekund zaliczył duet – Paweł Szczepanik, Marcin Robak. O ile jeszcze gol na 3:3 to ładne wykończenie „Niebieskich”, o tyle głupi błąd przy wznowieniu ze środka kosztował Piotra Waśkiewicza i spółkę pełną pulę. Beniaminek uratował „oczko” za sprawą Pawła Freya, jednak z wyniku tego najbardziej cieszy się pauzujący Rigor Mortis.

Coca-Cola – Dedax 5:3

Nie zwalniają tempa

Kolejny wyborny mecz w 2021 roku odnotowuję Coca-Cola. Gracze w czarnych strojach tym razem pokonują doświadczony Dedax. Takiego obrotu spraw nie zapowiadała pierwsza odsłona. Team Mariusza Kuczaja szybko objął prowadzenie za sprawą Filipa Sikory, jednak spotkało się to z wybornymi ripostami Piotra Bigosińskiego i Michała Sadłochy. Po zmianie stron trzy zabójcze ciosy zadała Coca-Cola. Bramki Mateusza Twardowskiego, Filipa Sikory i Wojciecha Radomskiego zapewniły spory margines błędu. Nadzieję na chociażby remis przywrócił jeszcze Bigosiński, jednak złudzeń Dariusza Dębosza i spółkę definitywnie pozbawił tuż przed końcowym gwizdkiem kompletując hattricka wspominany wyżej Sikora.