Przerwana seria RMF MAXXX!

EXTRAKLASA

JR Holding – Capgemini 7:3

Wstali po szybkim ciosie

W starciu beniaminków górą JR Holding, który po pokonaniu Capgemini do strefy medalowej traci zaledwie trzy punkty! Ekipa Kuby Skuchy może być zadowolona ze swojej dotychczasowej postawy! Meczu z popularnymi „Walecznymi Sercami” nie zaczęli zbyt dobrze, bo już po dwóch minutach musieli gonić rywala. Straty z nawiązką udało się odrobić jeszcze przed przerwą, a po niej JR Holding wypracował sobie solidną przewagę, kontrolując spotkanie. Dublety Jędrka Pawelca oraz Grześka Stasika, a także gole Kuby Nowaka i Piotrka Chwastka zapewniły trzecią wygraną w tej edycji.

Korporaci – CMI 8:5

Pachniało „dwucyfrówką”

Kiedy obie ekipy schodziły na przerwę, każdy spodziewał się raczej dwucyfrowego zwycięstwa Korporatów, którzy w pierwszych dwudziestu minutach strzelili sześć goli, nie tracąc ani jednego! Podrażnione CMI po wznowieniu rywalizacji otrzymało kolejne dwa ciosy! Hat-trick Andrija Pishchevskiego, dublet Marcina Makucha i trafienia Krystiana Pacia, Leszka Panusia oraz Karola Kowalówki nie podłamały debiutanta! Było 0:8, a mecz skończył się rezultatem 5:8! Rozmiary porażki zmniejszyli Sebastian Stachel (2), Marek Rapacz, Illia Vasylenko…oraz Wojtek Salamon, który pechowo skierował futbolówkę do własnej siatki.

E-REMONTY.pl – Bar Mateo 3:4

Awans na pierwsze miejsce

Po nieco ponad kwadransie gry E-REMONTY.pl wypracowały sobie dwubramkową zaliczkę! Beniaminek dzięki trafieniom Marcina Robaka i Rafała Serafina nieco podgrzał krew w żyłach zawodników Baru Mateo. „Żółto-czarni” jeszcze przed przerwą zdołali złapać kontakt, a po zmianie stron dzięki bardzo dobrej postawie Krzyśka Koselaka od stanu 1:2 zrobiło się 4:2! „Niebiescy” próbowali odpowiedzieć, ale czasu i skuteczności starczyło jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki – bramka Grześka Suszka. Bar Mateo zgarnia piąty komplet punktów i awansuje na pierwsze miejsce!

RMF MAXXX – Codewise 3:4

Przerwana seria

Codewise na czele z Przemkiem Porębskim, który wczoraj skompletował hat-tricka, dość niespodziewanie pokonał RMF MAXXX! „Radiowcy” mocno osłabieni brakiem Arka Chlebowskiego, czy Dominika Juszczaka przegrali po raz pierwszy od czterdziestu dwóch spotkań! Karol Kościółek i spółka do przerwy prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie do głosu doszli „Czarni”. Przy stanie 1:3, RMF MAXXX doprowadził do remisu, ale ostatnie słowo należało do Przemka Porębskiego, który ucieszył nie tylko swoich kolegów z drużyny, ale przede wszystkim graczy Baru Mateo, którzy po piątej kolejce wskoczyli na fotel lidera.

III LIGA B

SpyroSoft – Chomik Gdów 2:7

Rozpędzeni i nie mają zamiaru hamować

Debiut w nowej drużynie, dwa gole i mecz numer 100 w rozgrywkach Biznes Ligi – tak w dużym skrócie wyglądał wczorajszy wieczór Mateusza Szeląga. Napastnik zmniejszał rozmiary porażki SpyroSoftu, który musiał uznać wyższość rozpędzonego w tym sezonie Chomika Gdów! „Czerwoni” jako jedyni nie stracili na tym etapie żadnego punktu i ten trend mają zamiar utrzymać do samego końca! Wygraną zapewniły im hat-tricki Karola Kowalskiego i Radka Machaja. Cegiełkę do piątej wygranej dorzucił jeszcze Konrad Nowak.

Pitbull Shisha Bar – ALLboards 2:2

Ratował kolegów z opresji

Do niespodzianki doszło w starciu Pitbull Shisha Bar – ALLboards. Skazywany na pożarcie team Marka Cebuli postawił się tureckiej drużynie i na niespełna dziesięć minut przed końcem prowadził 2:0! Do siatki „Czerwonych” trafiały Michały: Mierzejewski i Dudek. Gol na 0:2 mocno podrażnił rywala, który błyskawicznie za sprawą bramki Enesa Epekinciego złapał kontakt. Sześćdziesiąt sekund później mieliśmy remis, a znakomicie spisującego się Maćka Celustę pokonał Gokhan Ulusoy, ustalając wynik tej rywalizacji. Debiutujący w naszych rozgrywkach ALLboards zdobyty punkt zawdzięcza swojemu golkiperowi, który dwoił się i troił między słupkami, ratując kolegów z opresji.

ROB-STAL – HedgeServ 5:1

Kąsali po przerwie

Kolejny świetny mecz rozegrał Dominik Cygan. Snajper ROB-STAL tylko wczoraj zdobył cztery bramki i w tym sezonie, po pięciu spotkaniach, ma ich na swoim koncie już dziewięć. Debiutant rozkręcił się dopiero po przerwie, bo na nią schodził przegrywając 0:1. W trzeciej minucie rzut karny skutecznie egzekwował Przemek Matulski. Mur HedgeServ padł w drugiej części, a oprócz w/w Dominika „Białych” ukąsił Krystian Dudek. ROB-STAL odnosi drugie zwycięstwo i nie traci nadziei, że uda się na dobre dołączyć do czołówki bijącej się o medale. Mecz przed przerwą świąteczną będzie dla debiutanta solidnym sprawdzianem.

Pratt&Whitney – Fluvius 1:7

Honorowe trafienie

Po minimalnej porażce z Pitbull Shisha Bar (3:4), ekipa Fluviusa wraca na zwycięską ścieżkę. „Biało-czerwoni” nie dali większych szans Pratt&Whitney, wysoko pokonując powracających do Biznes Ligi zawodników w granatowych koszulkach. Gabriel Szczepański i spółka do przerwy przegrywali już 0:5. W drugiej połowie, honorowe trafienie zaliczył Jarek Sala, ale to było wszystko, na co wczoraj stać było team z Niepołomic. Miał on mnóstwo problemów z zatrzymaniem ofensywnie usposobionego przeciwnika, na czele z Arkiem Wałaszkiem, który czterokrotnie trafił do siatki i z piętnastoma trafieniami przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców III Ligi B.