Remis, który urządza obie strony!

I LIGA A

Armatis Polska – MPGO Kraków 1:2

Mistrzowska końcówka

O udane zakończenie sezonu walczył zamykający tabelę Armatis Polska. Zawodnicy w białych koszulkach szybko objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Kapustki. Z takim obrotem spraw nie zamierzało pogodzić się MPGO Kraków. Pomimo kilku dobrych okazji bardzo długo rezultat nie ulegał zmianie, a dopiero w 36 minucie pięknym uderzeniem popisał się Norbert Mudyn. „Pomarańczowi” poszli za ciosem, a gol Dawida Grdenia sprawił, że team Pawła Tatara kończy rozgrywki z siódmym zimowym triumfem i cierpliwie wyczekiwać będzie ewentualnych przesunięć.

Estate Zina – CRAFR PARTNER 0:1

Lider potwierdza dominację

Nie zawiodło spotkanie dwóch będących pewnych medalowych zdobyczy zespołów. Bardzo długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, a dopiero w samej końcówce podanie Mateusza Stanka wykończył Sebastian Dyląg. Co warte odnotowania, czyste konto zachował zastępujący Macieja Szcześniewskiego Mariusz Bienias. Wszystko to sprawia, że CRAFT PARTNER potwierdza, że mistrzowski tytuł zdobył w pełni zasłużenie. Na trzeciej lokacie zimę kończy Estate Zina i z nadziejami wyczekuję letniej edycji.

BNP Paribas – CB Aluminium 2:0

Niespodzianka!

Sporo emocji dostarczył mecz doświadczonych zespołów. Bardzo długo czekaliśmy na pierwsze trafienie, a premierowa odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron sprawy w swoje ręce wziął Paweł Karwowski, który otworzył rezultat zmagań. Chwilę później futbolówkę do siatki skierował Arkadiusz Kudzia i pewna wygrana BNP Paribas stała się faktem. Tym samym „Zieloni” odnoszą ósmy zimowy triumf i kończą zmagania na ósmej pozycji. Czwarte pozostaję CB Aluminium, co patrząc na przebieg całych rozgrywek wydaję się być rozstrzygnięciem sprawiedliwym.

Chomik Gdów – Fluvius 2:3

Mistrzowski pościg!

Konia z rzędem temu, kto spodziewał się takiego obrotu spraw w meczu ekip walczących o zgoła odmienne cele. Gdy na prowadzenie w pierwszej połowie Chomik Gdów wyprowadził Konrad Nowak, a tuż po przerwie przewagę powiększył Szymon Nowak wydawało się, że doświadczona drużyna pewnie zainkasuję pełną pulę. Do odrabiania strat zaciekle ruszył Fluvius. Najpierw przysłowiowy kontakt „złapał” Andrzeja Stoga, a potem dwukrotnie golkipera pokonał Dawid Flak. Tym samym Sebastian Kozak i spółka kończą zimowe zmagania ważnym triumfem i udowadniają, że latem będą przeciwnikiem trudnym dla każdego.

II LIGA C

Grass Valley – Interia.pl 2:4

Uciekli spod stryczka

Stawką tego meczu było utrzymanie w II lidze! W pierwszej rundzie w meczu Grass Valley – Interia.pl padł remis (5:5) i o wszystkim miał zadecydować rezultat starcia zamykającego sezon jesień-zima 22/23! „Redaktorzy” w niespełna dziesięć minut wypracowali sobie dwubramkową przewagę, ale w drugiej połowie dublet Michała Rasia sprawił, że zabawa rozpoczęła się na nowo! Pechowy samobój Denisa oraz gol Kuby Czepca dał upragnione trzy punkty! Interia.pl ucieka spod stryczka i w kolejnej edycji rywalizować będzie na drugoligowym poziomie biznesligowych rozgrywek.

PGE Energia Ciepła – MPO Kraków 0:3

Bez medalu

MPO Kraków miało ogromną chrapkę na brąz, ale team Adama Pawłowskiego tym razem musiał obejść się smakiem! „Biało-niebiescy” wykonali swoją część zadania, ale oprócz zwycięstwa musieli liczyć na pomoc Elity-Bud, która nie mogła stracić punktów z Andeą. Tak się jednak nie stało! Gole Pawła Gajocha (2) i Adama Pawłowskiego dawały podium, ale tylko na kilkadziesiąt minut. Ostatecznie doświadczony team kończy bez medalu, co jest na pewno sporą niespodzianką. A PGE Energia Ciepła już dawno pogodziła się ze spadkiem do III Ligi.

Andea – Elita-Bud 4:4

Złoty remis!

Elita-Bud do pełni szczęścia potrzebowała punktu! Remis zadowalał również Andeę, która do samego końca walczyła o miejsce na najniższym stopniu podium! Team Radka Woźniaka w drugiej minucie objął prowadzenie, ale na przerwę po dwóch efektownych golach Andrzeja Seweryna i Karola Jurca schodził ze stratą trafienia do lidera. W drugiej połowie „Niebiescy” nie podłamali się i do samego końca walczyli o punkt. Przy stanie 4:4 mieli nawet piłkę na wagę wygranej, ale Grzesiek Cichy nie był w stanie pokonać Oleksandra Bozhoka! Elita-Bud otworzyła szampana, świętując mistrzostwo, a pracownicy firmy Andea już w sobotę odbiorą brązowe medale!

System Cold – Team Kaluch 3:3

Drugi z rzędu awans

Team Kaluch wiedział, że w kwestii walki o mistrzostwo wszystko jest już „pozamiatane”! Wicelider na zakończenie sezonu zremisował z System Cold, a punkty stracił w samej końcówce, po golu Łukasza Adamskiego. „Złoto-czarni” prowadzili niemal przez całe starcie, ale gole Piotrka Cebularza, grającego w polu Bartka Szczybyły i Krystiana Pilcha tym razem nie dały wygranej. Druga lokata i drugi z rzędu awans! Jak team Kamila Kalińskiego poradzi sobie na zapleczu Extraklasy? System Cold sezon jesień-zima 22/23 kończy w połowie stawki.