Rożnice w tabeli są niewielkie

W 12. serii siatkarskich zmagań nie mieliśmy niespodzianek. Swoje mecze pewnie wygrywały zespoły, które w tym sezonie są w czołówce wyścigu o tytuł mistrzowski. Najbliżej mety wciąż pozostaje State Street, który ma na swoim koncie 20 punktów, a o ich niezłej formie przekonał sie ostatnio team 4F.

Za plecami ,,biało-niebieskich'' jest Biprotech, który dzielnie walczy z problemami kadrowymi i w pięcioosobowym składzie rozstrzygnął na swoją korzyść konfrontację z Capgemini. Niewiele brakowało, a bylibyśmy świadkami tie-breaka. W końcówce drugiego seta kilka razy zadrżała ręka siatkarzom wicelidera, ale udało sie go wygrać na przewagi 28:26.

Szansę na dogonienie State'a miała INTERIA.PL. Stałoby sie tak, gdyby ich mecz z godz. 19 się odbył. Koniec końców, został on przełożony na późniejszy termin i ekipa Wojtka Wiśniewskiego wciąż ma rozegrane o dwa spotkania mniej od reszty ligowej stawki, a jej strata do lidera wynosi raptem dwa ,,oczka''. INTERIA.PL bez najmniejszych problemów, w dwóch setach do 17 uporała sie z teamem Tomka Rzeżuchowskiego.

Zapowiada się ciekawa walka o ,,majstra'', a udział w niej biorą cztery drużyny. W tej stawce umieszczamy także ALIOR Bank, który po fatalniej pierwszej rundzie wziął sie mocno w garść i idzie jak burza, wygrywając mecz po meczu. Kolejną ofiarą ,,Bankowców'' został UBS. Świetne zawody rozegrał Mateusz Czerwiński, który powoli wyrasta na lidera utytułowanej drużyny. Strata ekipy dowodzonej przez Paulinę Witek do najniższego stopnia podium wynosi 2 punkty. Wszystko jeszcze może się wydarzyć.

Sporo emocji, jak przewidywaliśmy, mieliśmy w pojedynku Finansowania24.pl z BWI Group. Oba teamy prezentują bardzo zbliżony do siebie poziom siatkarskich umiejętności, ale tego dnia skuteczniejsi na parkiecie byli ,,Finansiści'', mający w składzie m.in. Krzysztofa Plute, który rzadko sie mylił. Finansowanie24.pl może być zadowolone z wygranej i ze swojej wysokiej, piątej lokaty. Utrzymanie się w pierwszej połowie ligowej stawki dla Grzegorza Rutki i spółki będzie na pewno ,,in plus''.