Seria trwa!

EXTRAKLASA

OdszkodowaniawKrakowie.pl – DIAMOND 4:5

Szybkie trzy ciosy

OdszkodowaniawKrakowie.pl miały ogromną chrapkę, aby zgarnąć drugi komplet punktów z rzędu i na dobre zadomowić się w pierwszej piątce Extraklasy. Zadanie nie było łatwe, bo po drugiej stronie boiska zameldował się DIAMOND, brązowy medalista poprzedniej edycji. Po pięciu minutach wydawało się już, że jest „po meczu”! Szybkie trafienia braci Chlebdów: Bartka i Grześka i było 3:0 dla faworyta. „Czarni” nie dawali za wygraną i po bramkach Dawida Tomczuka i Macika Matyjewicza złapali kontakt, ale jeszcze przed przerwą Tomka Siemka pokonał Bartek Gorczyca. OdszkodowaniawKrakowie.pl nie dawały za wygraną, ale gol Artura Nazarewicza tylko zmniejszył rozmiary porażki.

HCL Poland – Bar Mateo 3:9

W końcu się udało!

Po piątej serii gier nie ma już drużyny bez zwycięstwa! Bar Mateo w końcu dopiął swego, przełamał złą serię i efektownie pokonał HCL Poland, strzelając rywalowi aż dziewięć bramek! Najwięcej szkód „Białym” zrobił Mateusz Kowalski, który w drugiej części skompletował hat-tricka. Po dublecie dorzucili Kuba Dziedzic i Krzysiek Koselak, który może pochwalić się także trzema asystami! Cegiełkę do wygranej dorzucili jeszcze Dominik Piechaczek i Adam Augustyn. Dla pokonanych, którzy notują już drugą porażkę z rzędu strzelali: Damian Adamczewski (2) i Sergiej Yelysieiev.

Capgemini – RMF MAXX 1:3

Spokojne święta na Kopcu

RMF MAXX nie zwalnia tempa. „Radiowcy”, których celem w tym sezonie jest obrona mistrzowskiego tytułu i wygranie Extraklasy po raz dziesiąty, są na dobrej drodze! Karol Kościółek i jego koledzy jako jedyni nie stracili nawet punktu, a ich przewaga z kolejki na kolejkę rośnie i na dzień dzisiejszy wynosi już pięć „oczek”. Szykują się spokojne święta na Kopcu, a to dzięki dubletowi Sebastiana Stachela i golu Michała Słoniny. Odpowiedzieli oni na trafienie Rostyslava Szkituna, który już w trzeciej minucie zaskoczył lidera, ale później defensywa RMF MAXX, na czele z Krzyśkiem Morańskim nie dała się zaskoczyć. Bez gola mecz zakończył lider klasyfikacji strzelców Damian Świątek.

MooMoo Resraurants – Brotherm 3:3

Zagrali dla lidera

Ten wynik zadowala tylko…RMF MAXX. Zarówno gracze MooMoo Restaurants, jak i Brotherm po końcowym gwizdku sędziego czuli spory niedosyt. Większy na pewno team Piotrka Chamerlińskiego, który w tym sezonie ma w planach powalczyć o medale. Zabrakło niewiele, aby po golach Kuby Wąsika, Rafała Misia i Kuby Słoniny cieszyć się z czwartego zwycięstwa. W trzydziestej siódmej minucie punkt dla beniaminka wyszarpał Maciek Kowalówka. Rośnie strata do liderującego RMF MAXX, a Brotherm póki co balansuje na krawędzi.

EQTek – JR Holding 4:10

Wracają do gry?!

Najbliższe kilka kolejek pokaże, czy JR Holding będzie się jeszcze liczył w walce o podium. Po trzech porażkach z rzędu, aktualny wicemistrz w końcu przełamał złą passę i nie pozostawił EQTek-owi żadnych złudzeń, strzelając aż dziesięć goli i tracąc cztery. Kuba Skucha i spółka mieli sytuację pod kontrolą i prowadzili od drugiej minuty do ostatniego gwizdka. Hat-tricki ustrzelili Paweł Tryka, Piotrek Chwasterk i Rafał Domaradzki. Korzystali oni z podań Mateusza Majewskiego, który zakończył ten mecz z czterema asystami.

III LIGA C

FC Petarda Wieliczka – Epam 1:6

Przełamanie

W piątej kolejce premierowe zwycięstwo odnotował Epam! Andri Sukhoversha i jego koledzy już po pierwszej połowie wypracowali sobie solidną zaliczkę, schodząc na przerwę z wynikiem 3:0. Norberta Ślusarczyka pokonali Andri Sukhoversha, Andrzej Sianiuta i Andrii Nazarov. W drugiej części team z Wieliczki chciał odrobić straty, ale FC Petardę stać było jedynie na trafienie Marcina Stachury. W kolejnych minutach przewaga „Niebieskich” nie podlegała dyskusji. Dublety skompletowali Andri Sukhoversha i Andrzej Sianiuta, a cegiełkę do pierwszej wygranej w sezonie jesień-zima 22/23 dołożył jeszcze Kevin Nowak.

SpyroSoft – CallPage 1:1

Seria trwa!

Kto by się spodziewał, że jedynym zespołem bez porażki po pięciu kolejkach będzie SpyroSoft? Humory „Fioletowym” próbował zepsuć Krzysiek Żurowski, który w trzynastej minucie wykorzystał podanie Artura Kononenki, ale jak się później okazało, było to jedyne trafienie „Biało-czarnych”. Taki rezultat utrzymał się aż do końca pierwszej połowy. W drugiej SpyroSoft ruszył do odważniejszych ataków i to przyniosło efekt w postaci gola Kamila Kmity, który dał „Fioletowym” remis.

TTEC – Herbalife 5:4

Wyszarpali zwycięstwo

Herbalife niesiony zwycięstwem z Electrosmart (3:1) chciał pójść za ciosem, ale ambitne plany „Szarych” pokrzyżował TTEC. Niewiele brakowało, aby to team Thomasa Ubricha cieszył się z trzec punktów. Po bramkach Jordiego Oliveiry Badolato (2), Illi Jincharadze i Kamiala Barana prowadził już 4:2 i wydawało się, że panuje nad boiskowymi wydarzeniami. Nic bardziej mylnego! W końcowych minutach TTEC odrobił straty z nawiązką, a komplet punktów wyszarpał Peter, celnie główkując.

Ziko – Shell Energy 4:2

Skuteczniej po przerwie

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, aby Ziko zdobylo jakiekolwiek punkty, a nie mówiąc już o ich komplecie. Dwa trafienia Adriana Żmudy, jak się później okazało, na niewiele się zdały. W drugiej połowie „Czerwoni” zagrali o niebo lepiej. Przede wszystkim skuteczniej pod bramką Shell Energy! Po dziesięciu minutach z 0:2 zrobiło się 2:2, a wygraną przypieczętował Sebastian Bednarczyk, który najpierw trafił na 3:2, a minutę później miał już na swoim koncie dublet, przypieczętowując wygraną swojej drużyny.