Szósty tytuł RMF MAXXX!

RMF MAXXX - CB Aluminium 5:2

Obroniony tytuł!

Ostatni krok w drodze do mistrzostwa wykonał RMF MAXXX. Gracze w żółtych koszulkach co prawda dość nerwowo rozpoczęli pojedynek z CB Aluminium i przegrywali 0:1, jednak jeszcze w pierwszej odsłonie z nawiązką odrobili stratę i wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu. Błękitni w drugiej odsłonie zbliżyli się do rywali, jednak w ostatnich minutach faworyt ponownie odskoczył, by ostatecznie wygrać 5:2. W ten sposób RMF MAXXX wygrywa Biznes Ligę po raz drugi z rzędu i po raz piąty w swojej historii. CB Aluminium spada z Extraklasa i w przyszłym sezonie będzie rywalizować na poziomie I Ligi.

Korporaci - Green Cell 1:6

Wyższa pozycja Green Cell...

Dwa hat-tricki odpowiednio Oskara Jarosza i Dariusza Marczuka dały Green Cell pewną wygraną z wyżej notowanymi i pewnymi już brązowych medali Korporatami. Lepiej rozpoczęła drużyna Jacka Tympalskiego, która wyszła na prowadzenie za sprawą niezawodnego Marcina Makucha, ale kolejne minuty należały do graczy Green Cell. Czarne Pantery były niezwykle szybkie w grze z kontrataku, z kolei Korporatom często brakowało dokładności by stworzyć dogodne okazje. Green Cell wobec późniejszej porażki Business Elite kończy sezon na przyzwoitym piątym miejscu.

Bar Mateo - Business Elite 5:3

Ciekawie na koniec...

Atak na czwartą pozycję w tabeli zespołu Business Elite odparł Bar Mateo. Ekipa Jakuba Dziedzica, pomimo dużych kłopotów kadrowych zdołała w w końcówce meczu zdobyć dwa decydujące gole i sięgnąć po zwycięstwo. Co ciekawe wspomnianego kapitana zobaczyliśmy w bramce zespołu, wobec braku nominalnego bramkarza. Nie przeszkodziło to jednak Mateo w odniesieniu zwycięstwa, a nowy golkiper zespołu spisał się przynajmniej solidnie. Do przerwy prowadziło Business Elite, ale tuż po zmianie stron gracze Baru Mateo zdobyli szybkie dwa gole. Później jeszcze BE zdołało doprowadzić do wyrównania, jednak w końcówce lepiej spisali się gracze Mateo. Szczególnie dobrze spisał się Krzysztof Koselak, który momentami był nie do zatrzymania dla rywali. Inna sprawa to skuteczność Business Elite. Żółci dwa razy po zmianie stron ostemplowali poprzeczkę i gdyby w tych sytuacjach mieli więcej precyzji to kto wie czy nie sięgnęliby po zwycięstwo.

ICEO – TTEC 4:4

Podium nie dla TTEC-u

TTEC nie wytrzymał presji i w ostatniej kolejce, remisując z ICEO pozbawił się medalowych szans. Nic na to nie zapowiadało, bo po pierwszej połowie „Niebiescy” prowadzili 3:0. Na gola Michała Koniuszki odpowiedział Michał Nowak, ale przy stanie 4:1 w grze TTEC-u coś się zacięło! Należy przede wszystkim docenić postawę teamu Mateusza Klisia, który nie poddał się i o punkt walczył do ostatniej sekundy! „Czerwoni” zaliczyli świetny comeback, a sygnał do ataku dał Przemek Kozłowski, wykorzystując rzut karny. Kontakt złapał Krzysiek Adamek, a humory rywalowi popsuł Bartek Hudecki. TTEC kończy sezon bez medalu, a ICEO po wielu perturbacjach zajmuje szóstą lokatę.

OchronaDomu.pl – Limbud 6:5

Malutki niedosyt jednych, radość drugich

Nie udało się! Limbud dążył do wygrania czternastego meczu z rzędu, aby przejść przez ten sezon bez straty punktu, ale na ostatniej prostej napotkał na swojej drodze bardzo wymagającego i walczącego o medal rywala i musiał uznać jego wyższość! OchronaDomu.pl przerywając fantastyczną passę mistrza, na finiszu zapewniają sobie brązowy medal. Ozdobą wczorajszego starcia był gol Grześka Wróbla, który latał naprawdę wysoko! Nie będziemy się rozpisywać, zobaczcie po prostu skrót tego starcia!

Napad.pl/Dahua – SpyroSoft 2:7

Niespodzianka

W meczu o przysłowiową „pietruszkę” górą dość nieoczekiwanie SpyroSoft! „Fioletowi” po nieco ponad dziesięciu minutach prowadzili już 3:0. Z każdą upływającą minutą zapach niespodzianki był coraz mocniej wyczuwalny! Napad.pl/Dahua próbował coś zmienić, ale to nie był dzień ekipy Karola Bąka. Kapitan „Błękitnych” wrócił po kontuzji, ale wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji, grając w polu. Wpisał się na listę strzelców, ale był to jeden z dwóch akcentów przegranego teamu. Cztery bramki Piotrka Pereta w dużej mierze przyczyniły się do drugiego zwycięstwa SpyroSoftu. Mimo takiego rezultatu, Mateusz Suder i jego koledzy kończą tę edycję na ostatnim miejscu. Napad.pl/Dahua trzy „oczka” wyżej.

OdszkodowaniawKrakowie.pl – Tecnocasa 8:1

Wytrzymali presję

Test z gry pod presją zdali wczoraj gracze OdszkodowaniawKrakowie.pl! Niespodziewana wygrana OchronaDomu.pl z Limbudem (6:5) sprawiła, że zespół Adama Rogali musiał pokonać Tecnocasę, aby wywalczyć srebro! Zadanie wykonane, choć pierwszy gol padł dopiero po kwadransie gry. Samobój podciął skrzydła „Biało-zielonym”, którzy w dalszym etapie tego pojedynku otrzymywali kolejne ciosy, kompletnie nie radząc sobie z wysokim pressingiem przeciwnika. Przy stanie 0:6, honor Tecnocasy uratował Łukasz Winczowski. Przegrani zajmują siódme miejsce, a zwycięski team za niedługo odbierze puchar i medale za wywalczenie drugiej lokaty!