Udany powrót Biprotech, bezlitosne Capgemini...

Teva - Extend Vision 4:1

Dobre, złego początki

W tym spotkaniu obydwie drużyny wykorzystały wszystkie dogodne sytuacje. Tych było zdecydowanie więcej w pierwszej odsłonie meczu. Pierwsza bramka padła tuż po pierwszym gwizdku dla Extand Vision. Była to zarazem pierwsza i ostatnia chwila radości tego zespołu. W kolejnych fragmentach drogę do bramki znajdywali wyłącznie zawodnicy Tevy. Druga odsłona meczu charakteryzowała się licznymi strzałami z dalszej odległości. Mecz zdecydowanie bardziej wyrównany niż wskazywałby na to końcowy wynik.

Appdate - nc 4:1

Samobój otworzył wynik

Wyrównane spotkanie w pierwszej połowie ożywił gol samobójczy dla Appdate. Przed nim byliśmy świadkami licznych stałych fragmentów gry. Szczęśliwie zdobyta bramka zadziała pozytywnie na Appdate, którzy zeszli na przerwę z dwubramkową zaliczką nad oponentami. Mecz został rozstrzygnięty wyjściem na prowadzenie 4:0 na początku drugiej połowy. Świetną postawę prezentował bramkarz drużyny prowadzącej. Zawodnicy nc plus znaleźli drogę do bramki dopiero w końcowych minutach meczu. Skuteczna ofensywa i świetny bramkarz - to była recepta na zwycięstwo.

Interia.pl - Kolporter 2:4

Późne przebudzenie Interii

Kolporter zdecydowanie lepiej utrzymywał się przy piłce. Tworzył klarowne sytuacje, jednocześnie mając dobrze zorganizowaną defensywę mimo wielu lotnych zmian.Kolporter wyszedł na zasłużone prowadzenie 4:0. Dopiero w tym momencie drużyna Interii zaczęła przejmować inicjatywę i śmielej podejmować się pojedynków w ofensywie. Starczyło to na zalewie dwie bramki. Łatwe zwycięstwo Kolportera. Warta podkreślenia jest postawa zawodnika drużyny zwycięskiej, Janusza Dziaduły.

AD-KAM Instalacje - Capgemini 1:7

Drużynowa gra kluczem do zwycięstwa

To było zasłużone zwycięstwo Capgemini. Rozmiary zwycięstwa nie są przypadkowe. Co prawda zespół AD-KAMu robił wszystko, by dotrzymać kroku przeciwnikowi, ale nieskuteczność w ofensywie i słabo zorganizowana defensywa nie pozwoliła tego dnia uzyskać dobrego wyniku. Siłą Capgemini była gra drużynowa. Wszyscy zawodnicy mieli mocny wkład w to zwycięstwo.

ROSA - Deutsche Bank 5:1

Słaba kondycja Deutsche Banku

Mecz opiewał w liczne pojedynki bark w bark. Oba zespoły tworzyły najlepsze okazje po kontrach, dzięki umiejętnym wznowieniom gry przez bramkarzy. Pierwsza część meczu z lekką przewagą ROSY potwierdzona prowadzeniem 2:1. W kolejnych fragmentach meczu w zespole Deutsche Banku zaczęło doskwierać zmęczenie. Było to wodą na młyn dla bardzo szybkich zawodników ROSY, którzy wykorzystali zmęczenie rywali trzema golami i ustalenie wyniku końcowego na 5:1.

Alexmann - EC Engineering 6:3

Postawili na ofensywę i to się opłaciło

W pierwszym meczu Alexmann zmierzyło się z EC Engineering. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wysokim wynikiem 6:3 dla ekipy Alexmann. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy drużyny Alexmann wśród której brylował strzelec trzech bramek Anthony Schacherer. Oba zespoły postawiły w tym meczu na ofensywny futbol jednak w ostatecznym rozrachunku lepiej wyszli na tym zawodnicy Alexmann.

Idea Bank - Total Fitness Concept 4:0

Doświadczenie zaprocentowało

W drugim spotkaniu „Bankowcy" z ekipy Idea Bank pewnie ograli Total Fitness Concept. Na początku jednak nic na to nie wskazywało gdyż długo oglądaliśmy bezbrakowym remis. Jednak już po pierwszej zdobyczy bramkowej dla drużyny Idea Bank, worek z bramkami się rozwiązał i ostatecznie Idea zwyciężyła 4-0. Spory udział w utrzymaniu czystego konta w drużynie Idei miał golkiper Kamil Konfal.

Asecco Active Team - Amway 3:6

Nie zabrakło emocji

Debiutujące w rozgrywkach Asseco Active Team zaznało dzisiaj goryczy porażki z ekipą Amway. W drużynie debiutantów z dobrej strony pokazał się strzelec trzech bramek jednak to ekipa Amway zgarnęła komplet punktów wygrywając 5:3. Mecz był ciekawym i twardym widowiskiem w którym z obu stron nie brakowało emocji. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy Amway i to oni schodzili z płyty boiska w roli zwycięzców.

Nokia - Frapol 4:2

Pierwsze koty za płoty

Jako pierwsi tego wieczoru spotkanie rozegrały zespoły Nokia wraz z debiutującą drużyną Frapol. Spotkanie szybko rozpoczęli gospodarze już w trzeciej minucie strzelając pierwszą bramkę. Po tym spotkanie przebiegało dość wyrównanie lecz na chwilę przed końcem pierwszej połowy goście wyrównali wynik. Nie dane się było jednak gościom z tego cieszyć, gdyż zespół Nokia błyskawicznie powrócił na prowadzenie. Druga odsłona rozpoczęła się od szybkiego pokazu siły gospodarzy, którzy powiększyli swoją przewagę o jedna bramkę. Na trzy minuty przed końcem spotkania gospodarze strzelili swoją ostatnia bramkę, lecz nie zabiło to ducha walki u debiutantów, którzy strzelili jeszcze jedną bramkę kończąc spotkanie wynikiem 4:2.

Amusys - Luxoft 1:10

Rozgromili rywala

Zespół Luxoft od początku na boisku radził sobie lepiej niż rywale, co można było zobaczyć już po paru minutach gdy goście prowadzili trzema bramkami i pomimo tego, że gospodarze dwie minuty pózniej strzelili bramkę, to goście schodzili na przerwę z czterobramkową przewagą. Druga odsłona tego spotkania ujawniła całkowitą dominacje Luxoftu, który raz za razem atakował bramkę przeciwnika zmuszając go do obrony. Koniec końców spotkanie zakończyło się dziesięciobramkową przewagą Luxoftu nad gospodarzami.

ZasadaAuto.pl - IBM SWG 3:1

Sprawny zapłon ZasadaAuto.pl

To wyrównane spotkanie toczyło się w miarę spokojnie i dopiero na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy goście wyszli na prowadzenie zwiększajac napięcie na boisku. Jednak zaraz po gwizdku zaczynającym drugą połowę gospodarze wyrównali wynik, aby po kilku minutach wyjsć na prowadzenie. Po tym gra przenosiła się z bramki pod bramkę, a kolejna bramka padła na pięć minut przed końcem spotkania na rzecz zespołu ZasadaAuto.pl. Pomimo starań gości nie udało im się złapać kontaktu, a tym bardziej wyrównać wyniku.

Biprotech - Oknoplus 5:0

Pewna wygrana Biprotech

Na ostanim spotkaniu tego wieczoru Biprotech podjął Oknoplus. Od początku widać było wyraźną przewagę gospodarzy, którzy rozpoczęli strzelanie już w trzeciej minucie spotkania. Kilka minut pózniej prowadzili już dwiema bramkami i taki wynik utrzymał się aż do przerwy. Strzelanie w drugiej połowie gospodarze rozpoczęli od rzutu karnego po faulu w polu karnym i od tego czasu co chwile znajdowali się pod bramką przeciwnika. Koniec końców Biprotech wygrał to spotkanie i pomimo usilnych prób gości nie stracił ani jednej bramki.