Zaskoczyli mistrza

EXTRAKLASA

Korporaci – Treko-Laser 14:4

Wysłali jasny sygnał

Korporaci urządzili sobie ostre strzelanie! Na „dzień dobry” w sezonie jesień-zima 2020/21 wbili rywalowi aż czternaście bramek, tracąc tylko cztery. Rozmiary porażki Treko-Laser zmniejszali: Mateusz Rogala (2), Maciek Zięcik i Maciek Wrzoszczyk. „Bordowi” kompletnie nie radzili sobie z dużo bardziej doświadczonymi graczami w czerwonych koszulkach. Aż pięć goli strzelił Marcin Makuch. Hat-tricki skompletowali Darek Gawęcki i Wojtek Salamon. Team Jacka Tympalskiego wysłał jasny sygnał, że kadra, którą dysponuje, nie jest silna tylko na papierze, ale także na boisku. Czy powetują sobie słaby poprzedni sezon i w tym powalczą o coś więcej, niż utrzymanie?

MPEC Kraków – CB Aluminium 8:3

Rywal wyjątkowo im „leży”

Historia pojedynków MPEC Kraków z CB Aluminium jest spora. Wczoraj mierzyli się ze sobą już po raz siódmy! Zbigniew Marek i spółka tylko raz wygrali z „Fioletowymi”. Pozostałe spotkania, także to wczorajsze, kończyły się po myśli Patryka Tomczyka i spółki. Kapitan MPEC Kraków zdobył cztery bramki, udanie rozpoczynając strzelecki wyścig.  Dwa gole dorzucił Kuba Rozwadowski, a do siatki CB trafił jeszcze Mateusz Kromka i Kuba Maj. Dla przegranych strzelali: Zbigniew Marek, Tomek Pakosz i Jarek Frączek. Zobaczymy, czy w rewanżu jeden z kandydatów do medalu skompletuje dublet ze starym znajomym, który wyjątkowo im „leży”.

RMF Maxxx – Business Elite Kraków 4:2

Beniaminek postawił aktualnemu mistrzowi bardzo trudne warunki. Business Elite Kraków bez większego strachu wyszedł na mecz z RMF Maxxx i dość szybko złapał swój rytm. Efekt? Dwa gole Igora Makovskiego i niespodziewane prowadzenie „Żółtych”. Ekipa Karola Kościółka ruszyła do odważniejszych ataków i tuż przed przerwą złapała kontakt z oponentem po bramce Dominika Juszczaka. Po zmianie stron strzelali już tylko „Radiowcy”, a to ogromna zasługa Daniela Chirici, który dwoił się i troił między słupkami. W drugiej połowie Michał Słonina dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Z takim samym dorobkiem ten mecz zakończył Dominik Juszczak i wygrana RMF Maxxx stała się faktem.

Bar Mateo – Green Cell 4:4

Pierwszy remis

W poprzednim sezonie Bar Mateo dwukrotnie mierzył się z Green Cell. Pierwsze starcie wygrał (3:1), w rewanżu lepsze były już „Pantery” (3:2). Ich trzecie spotkanie zakończyło się podziałem punktów (4:4). Większy niedosyt może czuć ekipa Kuby Dziedzica, która prowadziła przez znaczną część spotkania, ale od stanu 3:2 coś się w ich grze zacięło i rywal odrobił straty z nawiązką. Dla Green Cell strzelali w tym starciu: Arek Krzyszkowski, Daniel Brud, Wojtek Piszczek i Piotrek Fedorowicz. Remis „Żółto-czarnym” w trzydziestej drugiej minucie uratował Krzysiek Koselak. Jedni i drudzy próbowali przechylić szalę na swoją korzyść, ale więcej goli już nie oglądaliśmy.

III LIGA B

OdszkodowaniawKrakowie.pl – Limbud 1:9

„Ciężary”  na inaugurację

Główny kandydat do mistrzostwa był pierwszym rywalem OdszkodowaniawKrakowie.pl. Silny kadrowo Limbud, który jeszcze nie tak dawno z sukcesami rywalizował w Extraklasie, rozbił beniaminka aż 9:1. Do przerwy było „tylko” 2:0, po dwóch golach Adriana Bialika. Po zmianie stron niefortunna interwencja Marcina Malca zapewniła „Czarnym” honorowe trafienie. Krzysztof Nieckarz i spółka rozwiązali worek z bramkami. Gdyby nie Tomek Siemek, mecz ten mógłby się skończyć „dwucyfrówką”. Hat-tricka w drugiej połowie skompletował Adrian Bialik.

OchornaDomu.pl – TTEC 2:4

Kluczowa pierwsza połowa

OchronaDomu.pl w pierwszej połowie raziła nieskutecznością, ale też nie ustrzegła się błędów w obronie, po których do siatki trafiali gracze TTEC-u. Bramki Enesa Epekinciego, Mhmuta Inanca, Ahmeda Albulushiego i Batuhana Yorgancilara „ustawiły” ten mecz. Team Szymka Rosoła otrząsnął się dopiero w drugich dwudziestu minutach, kiedy to w niespełna pięć minut kapitan i Szymek Bień znaleźli drogę do siatki. Kiedy wydawało się, że „Czarno-czerwoni” pójdą za ciosem, TTEC skutecznie odpierał ich ataki, na czele z Danizem Uygurem, który świetnie spisywał się między słupkami.

ICEO – Spyrosoft 2:2

Muszą zadowolić się punktem

Mecz ten miał dwa oblicza. Pierwszą połowę wygrał Spyrosoft, który po trafieniach Piotrka Pereta i Matuesza Skrzypka wysunął się na dwubramkowe prowadzenie i z takim rezultatem schodził na przerwę. „Fioletowi” po zmianie stron cofnęli się pod własne pole karne i chyba zbyt szybko uwierzyli w to, że zgarną w tym spotkaniu komplet oczek! Fakt ten wykorzystał doświadczony zespół ICEO, który najpierw złapał kontakt (gol Marcina Zglejeszewskiego), a chwilę później Maciek Kozieł trafił do siatki, zapewniając „Czerwonym” punkt. Później okazje mieli obie drużyny, ale wynik nie uległ zmianie i zarówno ICEO, jak i Spyrosoft muszą zadowolić się podziałem punktów.

Napad.pl/Dahua Technology - Tecnocasa 5:3

Wzięli się w garść

Do Biznes Ligi wracają po kilku latach, a w swoim składzie mają kilku bramkostrzelnych zawodników. Napad.pl/Dahua Technology zaczął dobrze, ale po golu Patryka Maślanki, coś w grze „Błękitnych” zaszwankowało. Tecnocasa w trzy minuty od stanu 0:1 wyszła na 3:1! Dwa gole Łukasza Winczowskiego i Tomka Wójciaka sprawiły, że „Napadziarze” musieli wziąć się w garść. Po zmianie stron zagrała o niebo lepiej! Hat-trick Mariusza Nawrota i drugie w tym starciu trafienie Patryka Maślanki dało im upragnione zwycięstwo na inaugurację sezonu jesień-zima 2020/21.