Spotkanie wicelidera Especto z trzecią w lidze, ekipą InterCars zapowiadało się bardzo interesująco – gospodarze bowiem mieli szansę ruszyć w pogoń za NightNews, goście mogli po raz pierwszy w tym sezonie wskoczyć na fotel wicelidera. Spotkanie było bardzo wyrównane i dopiero po kilkunastu minutach padł gol na 1:0 dla InterCars – Konrad Lewiński popisał się skutecznym, płaskim strzałem. Drugą połowę można nazwać spektaklem jednego aktora. Świetna postawa i w efekcie trzy bramki Piotra Kapusty dały ekipie z Wieliczki zwycięstwo 4:1. Honorową bramkę dla Especto zdobył Paweł Kozub. Tym samym drużyna InterCars odnosi upragnione zwycięstwo i teraz to ona przewodniczy grupie pościgowej za liderem. Especto z pewnością nie może być zadowolone bowiem spada na czwarte miejsce.