Szalone spotkanie przyszło oglądać na zakończenie XII kolejki. Wyżej notowany Bonus wydawał się być faworytem starcia z Morele.net, lecz boisko zweryfikowało te założenia w sposób piękny. Był to bowiem świetny pojedynek. Tak jedna, jak i druga strona nie zwracały baczniejszej uwagi na defensywę, czego efektem było aż szesnaście oglądanych goli i, w co trudno aż, patrząc na liczbę bramek uwierzyć... remis.
Cały mecz, od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie stworzyła sobie wyraźniejszej przewagi. Niemal cały czas obie ekipy szły „gol za gol", nie pozwalając odskoczyć rywalowi. Do przerwy prowadziło jednak Morele, strzelając cztery gole wobec trzech trafień pomarańczowych. Tym po zmianie stron udało się odrobić stratę i ostatecznie doprowadzić do dawno nie widzianego na boiskach Biznes Ligi remisu – 8:8. Kluczową postacią w zespole gospodarzy był, tradycyjnie już, czołowy zawodnik II ligi, Łukasz Śniaz. Miał on udział w każdym golu swojej ekipy, trafiając do siatki sześciokrotnie i notując dwie asysty. Piłki wykładał on Konradowi Śniazowi oraz Tomaszowi Hyli. W drużynie Morele z kolei aż pięć razy strzelał Piotr Boruta. Obok niego na listę strzelców dopisali się Rafał Kapa (2 gole) i Jarosław Badura.