Schacherer show

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego meczu pomiędzy Asseco i Totalem byliśmy świadkami szybkiego meczu, w którym działo się sporo pod jedną jak i pod drugą bramką. Po kilku pierwszych minutach najjaśniejszymi punktami swoich drużyn byli Anthony Schacherer oraz Grzegorz Zawadzki i pewnym było, że należy na tych zawodników zwrócić szczególną uwagę. Wynik otworzył ten pierwszy, ale minęła minuta i błąd zawodników Alexmanna w wyprowadzeniu piłki wykorzystał Zawadzki. Parę chwil później ponownie trafił popularny "Tony" i to Alexmann na przerwę schodził prowadząc 2:1. Ozdobą spotkania był jednak gol na 3:1, kiedy to wspomniany wcześniej napastnik Alexmanna przerzucił piłkę nad obrońcą i strzałem bezpośrednio z powietrza pokonał bramkarza IAG GBS. W tej części gry przewaga Alexmanna stała się wyraźnie widoczna i w atakach widzieliśmy najczęściej właśnie tą ekipę. Ostatecznie Alexmann wygrał to spotkanie 6:1, Schacherer strzelił 5 bramek umacniając się na pozycji króla strzelców ligi, ale nie wolno zapominać, że świetny mecz zagrali też inni zawodnicy Alexmanna, jak chociażby bramkarz Dariusz Kozyra czy Stanislav Kapusta, który zaliczył aż 4 asysty.