Ofensywa strzelecka FMCTI trwa - mamy nowego lidera

Po bardzo dobrym występie FMCTI przeciwko Sappi w zeszłym tygodniu, tym razem czekała ich rywalizacja z NEC, które jak dotąd nie zdobyło choćby punktu. Takie okoliczności niewątpliwie faworyta kazały upatrywać w drużynie Dawida Rybczyńskiego. Swoją przewagę ekipa w żółtych koszulkach zaczęła pokazywać juz od pierwszych minut, bardzo szybko wychodząc na prowadzenie. Mieli oni sporo luzu w operowaniu piłką na połowie przeciwnika, ale jak to zazwyczaj u nich bywa brakowało wykończenia tych akcji. NEC jak zawsze ambitnie walczył, aby nie pozwolić rywalowi rozwinąć skrzydeł, ale jeśli chodzi o ofensywę to ekipa ta ograniczała się najczęściej do szybkich ataków po błędach FMCTI. Na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu FMCTI 3:0. Po zmianie stron kolejną bramkę dołożył faworyt tego spotkania i gdy wydawało się, że jedyną niewiadomą w tym meczu jest rozmiar zwycięstwa przebudził się NEC, który w ciągu minuty dwukrotnie trafił do siatki rywala i nadzieje odżyły. Na ich nieszczęście, po tym krótkim rozluźnieniu FMCTI zagrało bardzo skuteczny fragment spotkania i ponownie szybko odskoczyło na bezpieczną przewagę. Ostatecznie FMCTI wygrywa 9:3 i dzięki najlepszemu bilansowi bramek zostaje liderem rozgrywek.