Mecze: 640

Żółte kartki: 260

Czerwone kartki: 34

Średnia ocena: 4.25

W drugim meczu tej kolejki nadszedł czas na hit, a możliwe również, że i na decydujący mecz w walce o mistrzostwo. RMF Maxxx i PKP Cargo/TEB Edukacja, a więc dwie najlepsze ekipy, które w ubiegłym tygodniu bardzo niespodziewanie przegrały swoje boje. Ciężko było wskazać w tym spotkaniu faworyta, aczkolwiek pewne było, iż zwycięstwa będzie o krok bliżej ligowego triumfu. Mecz lepiej rozpoczął się dla graczy w żółtych koszulkach, którzy po bardzo ładnym uderzeniu Nowaka wyszli na prowadzenie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo już po chwili, co prawda przy drobnej pomocy przeciwnika, ale PKP Cargo/TEB Edukacja doprowadziło do remisu. Kolejne minuty znów należały do ekipy broniącej tytułu, najpierw Kapera po indywidualnej akcji wyprowadził ,,radiowców” na prowadzenie, a potem Oraczewski ,,domknął słupek” i dał tym samym swojej ekipie dwubramkowe prowadzenie. W pierwszej odsłonie obejrzeliśmy jeszcze jedną bramkę autorstwa Mielca, która optymistycznie pozwoliła wyjść na drugą połowę zawodnikom w pomarańczowych koszulkach. Optymizm ten przełożył się również na poczynania boiskowe, gdyż vice lider od samego początku drugiej części gry dążył do wyrównania. Przeciwnik jednak dobrze bronił i groźnie kontratakował, gdy tylko nadarzyła się do tego okazja. W końcu nadszedł moment przełomowy w tym spotkaniu, Piotr Góral przewrócił się w polu karnym, a sędzię mimo protestów rywala wskazał na wapno. Rzut karny pewnie na gola zamienił Skripkar. Zawodnicy PKP Cargo/TEB Edukacja całkowicie zdekoncentrowali się po tym wydarzeniu, przez co reszta meczu należała już do RMF Maxx, które momentami pozwalało sobie na zabawę w iście brazylijskim stylu, niczym ,,Joga Bonito”. Końcowy wynik to 10:3 dla ekipy broniącej tytułu, która po tym zwycięstwie otworzyła sobie autostradę do kolejnego mistrzostwa.