Żółte kartki: 1188

Czerwone kartki: 96

Średnia ocena: 3.4

Nowy lider

Na to spotkanie czekaliśmy z niecierpliwością, gdyż mierzyły się dwa pierwsze zespoły z tą samą liczbą punktów, więc sprawa mistrzostwa była otwarta. Początek meczu był zacięty, z minimalnym wskazaniem na drużynę gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się przebić przez dobrze ustawioną defensywę gości. W 12 minucie udało im się to po raz pierwszy za sprawą Kamila Wilka. Jednakże tuż przed przerwą Diamond zdołał wyrównać stan meczu i mecz rozpoczął się na nowo. Niedługo po rozpoczęciu gry Karol Baran wyprowadził gości na pierwsze prowadzenie. Vesuna wiedziała, że musi postawić wszystko na jedną kartę i mocniej zaatakować. Dzięki temu w 27 minucie wyrównali, a kilkadziesiąt sekund później po raz drugi Kamil Wilk trafił do siatki w tym meczu. Końcówka przyniosła nam bardzo wiele walki i emocji, lecz żadnej z drużyn nie udało się zmienić rezultatu. Vesuna wygrała to spotkanie 3:2, obejmując pozycję lidera tuż przed końcem sezonu.