Miejsce spotkania: SF Podgórze - Dekerta 21

Żółte kartki: 1820

Czerwone kartki: 142

Średnia ocena: 3

Kołyska dla Janka

Walczący o mistrzostwo Baukrane miał z tyłu głowy poprzednie starcie z Green Cell, które zakończyło się remisem (4:4). Jeśli Łukasz Zatoń i spółka chcieli utrzymać się w wyścigu o złoto, nie mogli pozwolić sobie na kolejną stratę punktów. Mecz długo nie układał się po ich myśli, aż do 13. minuty, kiedy objęli prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Reichel, a gola drużyna zadedykowała świeżo upieczonemu tatusiowi Jankowi Zygmuntowi. Jeszcze przed przerwą świętowanie przerwał Grzesiek Cichy, ale w drugiej połowie „Pantery” były już bezzębne. Dobrze między słupkami radził sobie Dominik Jurasiński, zastępujący nieobecnego Pawła Cerazego. Arcyważny komplet punktów Baukrane zapewnił Jakub Zdziebko. „Biali” do lidera tracą dwa punkty i muszą liczyć, że w końcówce sezonu EQTek gdzieś się potknie.