Chęć odskoczenia drużynie J&J Skotniki, która przegrała swoje spotkanie dodatkowo motywowała zawodników Nafty. Gospodarze przez cały mecz przeważali i kontrolowali sytuację na boisku. Pierwszą bramkę zdobył Bartosz Adamczyk, który bezbłędnie wykorzystał płaskie dośrodkowanie ze skrzydła. Lorenz odpowiedział piękną zespołową akcją. Drużyna wypracowała sytuację sam na sam z bramkarzem przeciwników, a wykorzystał ją Piotr Wątor strzałem między nogami goalkeepera. Nafta zdobyła bramkę na 2:1 tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Paweł Brud bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył piłkę, a ta wylądowała w okienku bramki Lorenz.
Druga połowa przypominała tą pierwszą. Przewagę w posiadaniu piłki mieli zawodnicy Nafty, to oni kreowali więcej podbramkowych sytuacji. W wyniku takiej gry, gospodarze podwyższyli wynik do stanu 6:1. Po tym wydarzeniu, w szeregach obronnych Nafty wystąpiło rozluźnienie i brak koncentracji, co wykorzystali goście. W krótkim odstępie czasu zdobyli dwie bramki. Podobnie jak w pierwszej części gry, Nafta tuż przed gwizdkiem trafiła do bramki bramkarza Lorenz, a autorem tego trafienia został Marcin Wiater.