MPO w końcówce traci szanse na utrzymanie

Pojedynek ligowych sąsiadów, którzy walczą o pozostanie w I lidze. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla drużyny MPO, która już po kilkunastu minutach prowadziła 2:0. Pierwsza połowa toczona była w szybkim tempie, ale nie przełożyło się to na ilość sytuacji bramkowych, których zwyczajnie było mało. Na szczęście w drugiej odsłonie było z tym już o wiele lepiej. Wtedy też skórę swoim drużynom ratowali wielokrotnie bramkarze. Prawdziwy wstrząs nastąpił w ostatnich 3 minutach meczu. HLD najpierw zdobyło bramkę kontaktową, a w ostatniej minucie meczu wyrównało na 2:2. Co ciekawe, w ostatniej akcji meczu zawodnik HLD trafił w słupek i blisko było jednego z najbardziej spektakularnych „powrotów" w tym sezonie. W przypadku remisu, którym zakończyło się spotkanie HLD awansowało na bezpieczną pozycję, ale pewne utrzymania nie jest, natomiast MPO żegna się z I ligą.