Ostatnia prosta przed kolejnym mistrzostwem?

Zawodnicy RMFu rywalizujący z ANTRANS/TEB Edukacją zgodnie twierdzili, że jak nie KOBY to już raczej nikt nie zatrzyma obecnego mistrza Biznes Ligi przed kolejnym tytułem. Zespół KOBY przystąpił do spotkania w dość mocnym zestawieniu. Brakowało na pewno ofensywnych Tomasza Świdra i Kacpra Kęski, ale w ich miejsce ściągnięty został Wroński i na papierze wyglądało to przyzwoicie. ANTRANS/TEB Edukacja również zmobilizowała się na mecz i zagrała w swoim zasadzie najmocniejszym zestawieniu z dość liczną ławką rezerwowych. Spotkanie bramką dla KOBY otworzył Piotr Góral, ale radość nie trwała zbyt długo po tym jak rzut wolny na bramkę zamienił starszy z braci Kawa. Znana z dominującego stylu drużyna ANTRANS/TEB Edukacji fragmentami musiała oddać pole dobrze grającym graczom KOBY i w 18 minucie przyniosło to kolejnego gola dla tej drużyny. W tej sytuacji w defensywie nie popisał się Maciej Balawender, ale zawodnik szybko zrehabilitował się za swój błąd i do przerwy było 2:2. W 29 minucie przytomnie w polu karnym zachował się Maciej Kawa, który dobił strzał kolegi i wyprowadził ANTRANS/TEB Edukację na prowadzenie. Mimo tego, że KOBY musiało gonić wynik, to końcówka należała do ich rywali. Lider rozgrywek kontrolował spotkanie stwarzając sobie kolejne bramkowe okazje. Dwie z nich udało się zamienić na gole i ostatecznie ANTRANS/TEB Edukacja wygrała to spotkanie 5:2. Biorąc pod uwagę rywali, których mistrz Biznes Ligi napotka w ostatnich kolejkach sezonu i przewagę nad RMFem wydaje się mocno prawdopodobne, że kolejny z rzędu tytuł tej drużyny stanie się faktem. Największe szanse na urwanie punktów tej ekipie zdaje się mieć PKP Cargo, ale w pierwszej rundzie na boisku o 3 bramki lepsza była ANTRANS/TEB Edukacja.