Hit kolejki i mecz decydujący o losach mistrzowskiego tytułu nieco rozczarował. Mało było w nim bowiem ładnej gry a więcej walki o każdy centymetr boiska. Walki często na pograniczu faulu, co zaowocowało aż pięcioma żółtymi i jedną czerwoną kartą w całym spotkaniu. Ale po kolei. Pierwsze minuty to lekka przewaga drużyny gospodarzy, która jednak długo nie mogła znaleźć potwierdzenia w postaci gola. Piłka odbijała się od słupka bramki Skotnik, lecz nie chciała wpaść do siatki. W końcu jednak czerwoni objęli prowadzenie, lecz ich radość nie trwała długo. Po zaledwie kilku minutach gry wyrównali biali i na murawę wróciły ogromne emocje. Obie strony nie odkładały nogi. Często przerywana przez sędziego gra była mało płynna. Po zmianie stron do głosu doszli za to goście. Mieli kilka wyśmienitych okazji, lecz żadnej z nich nie udało im się zamienić na gola. Później nadeszły jednak trzy minuty, które rozstrzygnęły o przebiegu spotkania. W ciągu tych trzech minut dwa fatalne błędy popełniła defensywa J&J a raz fatalnie pomylił się jego golkiper. Nagle mieliśmy 4:1 dla gospodarzy i niemal pewne już zwycięstwo w ich rękach. Co prawda biali starali się jeszcze odwrócić losy starcia, lecz lider zwyczajnie nie mógł sobie na to pozwolić. I rzeczywiście, utrzymał przewagę, strzelając jeszcze jedną bramkę. Skotniki po przerwie stać było tylko na swoje drugie trafienie, które nie zmieniło już jednak niczego. To gospodarze cieszyć się mogli z kompletu oczek.