Mecze: 7695

Żółte kartki: 2585

Czerwone kartki: 311

Przełamanie

W meczu drużyn znajdujących się przed tą kolejką w strefie spadkowej ciężko było wskazać wyraźnego faworyta. Z jednej strony drużyna Alexmann, która zdobywa sporo bramek w porównaniu do ekip znajdujących się w dolnej części tabeli, a naprzeciw nieobliczalni zawodnicy EC Engineering, których formę w tym sezonie można porównać do sinusoidy. W pierwszych minutach meczu lepiej prezentowali się zawodnicy w ciemnych koszulkach, starali się jak najczęściej grać piłką i wykreowali dzięki temu nawet kilka sytuacji, ale brakowało wykończenia. Grę drużyny EC Engineering cechowała prostota, zawodnicy tej ekipy starali się jak najszybciej przetransportować piłkę ze strefy obronnej do zawodników ofensywnych, którzy natychmiast szukali okazji do oddania strzału. Pierwszą bramkę zdobyli gracze Alexmann po indywidualnej akcji jednego z zawodników, który wyłożył piłkę do pustej bramki koledze. Chwilę później było już 2:0, piłkę we własnym polu karnym zagrał jeden z ,,inżynierów", a rzut karny pewnie na bramkę zamienił Schacherer ustalając wynik do przerwy. Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony Alexmann odskoczyło na 3 bramki, przeszywające podanie z linii defensywnej wykorzystał skuteczny tego wieczoru Schacherer kompletując tym samym hat-trick'a. EC Engineering mimo wszystko nie składało broni, walczyli chociażby o bramkę honorową, ale przyznać trzeba, że tego wieczoru szczęście całkowicie się od nich odwróciło, bo nie trafiali nawet w najprostszych sytuacjach. Alexmann dorzuciło jeszcze dwie bramki, na które zawodnicy w białych koszulkach odpowiedzieli zasłużonym trafieniem honorowym, ale to ,,gospodarze" wygrywają to spotkanie i przeskakują przeciwników w tabeli.