KPFiG mistrzem!

II LIGA B

TRADEBOX.pl – Answear&Medicine 3:4

Arcyważne zwycięstwo

W sporych opałach był Answear&Medicine, który po ośmiu minutach i golu Emila Wikły musiał gonić przeciwnika. Udał się te straty odrobić z nawiązką, ale remisowy rezultat do przerwy ustalił pechowiec Dawid Pachel, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. To nie podłamało lidera, który ponownie wysunął się na prowadzenie (3:2). Odpowiedź Dawida Orzechowskiego, który rozgrywał swój 200 mecz w Biznes Lidze, była natychmiastowa, ale ostatnie słowo należało do Serhiego Karpenki, który zapewnił „Czarnym” arcyważne zwycięstwo w kontekście walki o złoto!

EC Engineering – FedEx 2:7

Jubileuszowa orzechówka

W meczu o tzw. „pietruszkę” – oba zespoły mają zagwarantowane utrzymanie w II Lidze – po nieco ponad pięciu minutach hat-tricka skompletował Nadir Delli! A jeszcze przed przerwą rywala dobił Joel Bony. Mający spore problemy kadrowe ECE robiło, co mogło, ale tego wieczoru stać go było jedynie na gole Waldka Paca i Mauro Silveiry. Wygraną „Biało-fioletowych” przypieczętował Radek Samborski. Był to 100 mecz Łukasza Orzechowskiego w Biznes Lidze, który po końcowym gwizdku sędziego z tej okazji otrzymał od kolegów pamiątkową „orzechówkę”.

Tecnocasa – Pitbull Shisha Bar 2:3

Nie powiedzieli ostatniego słowa

Spore problemy kadrowe nie przeszkodziły Tecnocasie w nawiązaniu równej walki z Pitbull Shisha Bar. Co prawda po pierwszej połowie przegrywali już 0:2, ale po zmianie stron złapali kontakt dzięki bramce Marcina Wojkowskiego. Odpowiedział Candan Sukru. Za wygraną nie dawał Przemek Dudek, ale jak się później okazało zmniejszył on tylko rozmiary porażki, a pełna pula powędrowała na konto zespołu Enesa Epekinciego, który nie powiedział ostatniego słowa w walce o brązowy medal. Pierwsza dwójka jest dawno poza zasięgiem Turków.

Primost Południe – IP GBSC Kraków 1:3

Trzy asysty strzelca

Wielu spodziewało się meczu do jednej bramki, a tymczasem ostatni w tabeli Primost Południe postawił się IP GBSC i w końcowych minutach nawet napędził wiceliderowi sporo stracha. Gola kontaktowego zdobył Michał Koźlak, wykorzystując podanie Tomka Iwańskiego. Najlepszy strzelec „Zielonych” tym razem asystował przy każdym z trzech goli, a w ostatnich fragmentach pomógł Jankowi Honkowiczowi skompletować dublet, który przypieczętował już trzynastą wygraną w tym sezonie. Walka o złoto trwa w najlepsze!

II LIGA C

System Cold – TechnipFMC 2:2

Gol 150 na remis!

Po pierwszej połowie i trafieniu Evgeniego Lymaniuka prowadził TechnipFMC. Kiedy Tomek Rzeźnik wykorzystał podanie Grześka Góry i podwoił przewagę „Fioletowych” wydawało się, że Dawid Rybczyński i spółka kontrolują boiskowe wydarzenia i dowiozą ten korzystny rezultat, albo nawet go powiększą. Nic z tego! Kontakt błyskawicznie złapał Dawid Burakiewicz, skutecznie egzekwując rzut karny, a w ostatnich fragmentach tego pojedynku punkt System Cold zapewnił Przemek Bartyzel, dla którego było to 150 trafienie na biznesligowych boiskach.

Sparta – CREADIS 3:1

Bez bramek do przerwy

Ostatni w tabeli CREADIS jest na fali wznoszącej. Po poprzednich dwóch z rzędu wygranych, miał sporą chrapkę na kolejne. Plany te „Czarnym” pokrzyżowała Sparta, która w drugiej części spotkania skutecznie odpowiedziała na gola Mateusza Szeląga i odrobiła straty z nawiązką! W pierwszych dwudziestu minutach bramek nie oglądaliśmy, a okazji do ich zdobycia było całkiem sporo. Spartę do wygranej poprowadzili Dawid Grojec, Patryk Majewski i Jacek Chajdecki.

Armatis Polska II – KPFiG 1:8

Złota KPFiG!

Wczorajszego wieczoru w Nowej Hucie poznaliśmy pierwszego mistrza sezonu wiosna-lato 2022! KPFiG bez większych problemów pokonała Armatis Polska II i na dwie kolejki przed końcem zapewniła sobie złote medale i drugi z rzędu awans! „Prawnicy” idą, jak burza i niedługo zobaczymy ich na zapleczu Extraklasy! Ogromna w tym zasługa Igora Bielańskiego, który wczoraj skompletował hat-tricka i dorzucił taką samą ilość asyst. „Niebiescy” korzystali też z podań Darka Przetockiego (3). Jedynego gola dla „Pomarańczowych”, jeszcze w pierwszej połowie zdobył Marcin Marut.

Interia.pl – Fluvius 3:5

O srebro i awans

Interia.pl tydzień temu, ku zaskoczeniu wielu, pokonała KPFiG, ale z innym pretendentem do miejsca na podium „Redaktorzy” już tak dobrze sobie nie poradzili. Fluvius, bo o nim mowa, prowadził przez niemal całe spotkanie, a wygraną zapewnili mu Arek Wałaszek (2), Jarek Jaźwiecki (2) i Dawid Flak. Wicelider znał rezultat poprzedniego meczu i wie, że w tym sezonie pozostała mu już walka o srebro. Druga lokata również daje awans do pierwszej ligi, a taki cel na pewno będzie przyświecał teamowi Sebastiana Kozaka w ostatnich dwóch kolejkach. Z kolei Interia.pl musi uważać, aby nie zaliczyć spadku, co byłoby sporym rozczarowaniem.

III LIGA A

Makro – Autenti 2:4

Hat-trick Machety

Autenti wygrywa swój siódmy mecz w tym sezonie, potwierdzając dobry sezon w wykonaniu „Biało-niebieskich”. Tym razem poradzili sobie z ósmym w tabeli Makro, choć przez sporą część meczu wynik był na „styku”! Ale od czego w składzie jest Krzysiek Macheta! Snajper Autenti ustrzelił hat-tricka i zasłużenie został wybrany MVP tego pojedynku. Dla przegranych dwukrotnie trafiał Marcin Musiał, ale to okazało się zbyt mało, aby myśleć choćby o wywalczeniu remisu.

Kimberly-Clark – BWI Group 1:0

Po raz pierwszy na „zero z tyłu”

Do sporej niespodzianki, co by nie powiedzieć sensacji doszło w meczu Kimberly-Clark – BWI Group. Brak pauzującego za kartki Bartka Gągola był aż nadto widoczny. „Czarni” byli bezzębni, nie potrafili przełamać bloku defensywnego rywala, a ten do świetnej gry obronnej dorzucił gola Kuby Pisarka, który jak się później okazało, zapewnił sensacyjne zwycięstwo Kimberly-Clark! Co więcej, to „Niebiescy” po raz pierwszy w tym sezonie zagrali na „zero z tyłu”.

Consorfrut Polska – WEBCON 8:3

Wyciągnęli wnioski

Udanie za porażkę z pierwszej rundy zespołowi WEBCON zrewanżował się Consorfrut! „Błękitni” zagrali zdecydowanie bardziej skoncentrowani i unikali prostych błędów, które wcześniej prowadziły do utraty gola. Wnioski wyciągnięte, a za tym idzie trzypunktowa zdobycz, która sprawia, że Łukasz Piętowski i spółka złote medale mają już na wyciągnięcie ręki. Świetną formę w ostatnim czasie, oprócz kapitana i Andrzeja Kawy, potwierdził Artur Zabrzeński, który wczoraj do swojego okazałego dorobku strzeleckiego dorzucił „pięciopak”!

IBM SWG – EPAM 2:3

Pogrzebali szanse?

IBM SWG, który nie ukrywał swoich medalowych aspiracji, może w tym sezonie obejść się smakiem! Porażka z EPAM (2:3) mocno utrudnia zadanie ekipie Wojtka Misia, która mając do rozegrania jeden zaległy mecz, do trzeciego w tabeli WEBCONU traci siedem punktów. Szanse na brąz, nawet srebro są, ale pytanie, czy już nie tylko matematyczne? Wygraną EPAM zapewnili: Pedro Suzuki, Maksim Fedarovich i Ilya Basiuk. Dla niepocieszonych „Niebieskich” strzelał dwukrotnie Michał Pukała.

TE Connectivity – Arrow Electronics 4:5

Upragnione przełamanie!

16 kolejek – tyle na pierwsze, historyczne zwycięstwo w Biznes Lidze czekał Arrow Electronics! Adrian Kruczek i spółka wygrali wymianę ciosów z przedostatnim w tabeli TE Connectivity (5:4). Zawdzięczają to hat-trickowi Gerjana Teunissena i Krzysztofowi Łukaszewiczowi, który skompletował dublet, a przy jednym z goli asystował mu Holender, niekwestionowany MVP tego starcia u dołu tabeli. Dla pokonanych na listę strzelców wpisali się: Paweł Siedlik (3) oraz Michał Stypuła.