Pokonali starych wyjadaczy!

II LIGA B

Majorel – WEBCON 1:5

Wciąż pod kreską!

Ze sporymi problemami przed meczem borykał się Majorel, ale ostatecznie udało się skompletować kadrę i powalczyć o ligowe punkty. Wszystkie powędrowały na konto WEBCONU, który od pierwszego gwizdka wysoko zaatakował i na przerwę schodził z dwubramkową przewagą (2:0). Po zmianie stron „Czerwoni” zadawali kolejne ciosy, a dobrze na boisku poczynał sobie Łukasz Radoń, który ustrzelił dublet. Honor przegranych przy stanie 0:4 uratował Mykyta Moroziuk, wykorzystując podanie Genadiego Khrometsa, który w pierwszej połowie zaliczył niefortunną interwencję. Mimo wygranej, WEBCON wciąż jest pod kreską!

Jacobs – BWI Group 3:0

Brąz mimo sezonu „w kratkę”

Jacobs ten sezon miał „w kratkę” o czym świadczy ich dorobek punktowy (11 zwycięstw i sześć porażek). Na szczęście w końcówce Kamil Skórzyński i spółka są skuteczni i wczoraj wygrali czwarty mecz z rzędu! „Niebiescy” przypieczętowali tym samym miejsce na najniższym stopniu podium, po raz piąty zachowując „czyste konto”! BWI Group próbowało coś wskórać, ale nie znalazło sposobu na pokonanie Czarka Dudy. Dublet Dawida Siweckiego i gol Krzyśka Błońskiego przechyliły szalę na stronę Jacobsa.

Pitbull Shisha Bar – FedEx 4:1

Wiara nie ustaje

W mistrzostwo do samego końca wierzą gracze Pitbull Shisha Bar! Enes Epekinci i jego koledzy nie mieli większych problemów z pokonaniem FedExu (4:1). Na przerwę schodzili, prowadząc 2:0, a na listę strzelców wpisali się Gokhan Ulusoy i kapitan „Czerwonych”. Druga odsłona zaczęła się pechowo dla Krzyśka Rozińskiego. Nieliczny błąd wicelidera wykorzystał Mohamed Barrie, ale ostatnie słowo należało do Enesa Epekinciego, który przypieczętował trzynastą wygraną w sezonie i awans do pierwszej ligi

PKO Bank Polski – Consorfrut Polska 0:15

Niechlubny rekord!

Takiego lania nie pamiętają nawet najstarsi gracze PKO Banku Polskiego! „Bankowcy” odnieśli najwyższą porażkę w historii swoich wieloletnich występów w Biznes Lidze. W starciu z rozpędzonym Consorfrutem Polska, który walczy o mistrzostwo – awans ma już zapewniony – team w biało-czarnych strojach był tylko tłem dla lidera! Do przerwy przegrywał już 0:7, a w drugiej połowie Konrad Naworol jeszcze ośmiokrotnie wyjmował piłkę z siatki! Łukasz Piętowski wczoraj do domu wrócił z siedmiopakiem i dubletem asyst!

Vicenti – TRADEBOX.PL 2:7

Obrońca z hat-trickiem

Kuba Kiełbowicz potwierdza wysoką dyspozycję w tym sezonie. Obrońca TRADEBOX.pl nie dość, że wywiązuje się ze swoich zadań defensywnych, to jeszcze sporo jest go w ataku. Wczoraj skompletował hat-tricka, a ozdobą meczu było jego ostatnie trafienie, kiedy to z dystansu pokonał Simona Alpara! Vicenti do walki próbowali podrywać Maxime Grude i Rodrigo Flores, ale to było zdecydowanie za mało, aby myśleć choćby o remisie. TRADEBOX.PL skończy sezon bez medalu, ale ze spokojną głową. Jeszcze niedawno walczył o utrzymanie!

II LIGA C

Grass Valley – Elita-Bud 0:7

Zostają w grze

Podwójne powody do radości po 17 kolejce ma Elita-Bud. Po pierwsze, faworyt pewnie pokonał marzące o utrzymaniu Grass Valley, nie tracąc przy tym nawet gola. Hattricka skompletował Andrii Pishchevskyi, a swoje zrobili Karol Jurzec (dwa trafienia i asysta) i Kamil Kwaśny (po bramce i kluczowym podaniu). Wygrana cieszy tym bardziej, że punkty stracił TeamKaluch. Tym samym walka o mistrzostwo w II Lidze C zapowiada się niesłychanie interesująco aż do końcowego gwizdka!

System Cold – MPO Kraków 5:3

Niespodzianka!

Z ogromnym animuszem wtorkową potyczkę rozpoczął niżej notowany SystemCold. Team Marcina Pomiernego już po 13 minutach prowadził 3:0, a dwa gole Michała Szarleja i wykończenie Dawida Burakiewicza zapowiadały sporą niespodziankę. Jeszcze przed zmianą stron do odrabiania strat ruszyło MPO Kraków, czego efektem były trafienia Mateusza Zasady i Karola Wyjadłowskiego. Po przerwie swoje zrobili jednak wspominany wyżej Burakiewicz i Szarlej. Pierwszy „dorzucił” do swojego dorobku drugiego gola, drugi zaś skompletował hattricka i wygrana stała się faktem. Czy potknięcie to sprawi, że MPO Kraków zakończy zimę bez medalowych zdobyczy?

TeamKaluch – INTERIA.PL 3:3

Kosztowne potknięcie?

Zgodnie z planem rozpoczęło się spotkanie ekip z dwóch zgoła odmiennych biegunów ligowej klasyfikacji. Szybkie prowadzenie po golu Krystiana Pilcha bezbłędnie zripostował Tomasz Kielar. Tuż po przerwie beniaminek znów zbudował skromną zaliczkę, jednak fenomenalne zawody rozgrywał Rafał Grodzicki. Doświadczony zawodnik „Redaktorów” pokonał dobrze dysponowanego Bartosza Szczybyło. Kiedy za ciosem poszedł Kielar wydawało się, że spora sensacja stanie się faktem. Punkt liderowi uratował jednak Jakub Marczuk i TeamKaluch pomimo takiego samego dorobku co Elita-Bud wyprzedza ją obecnie bilansem potyczek bezpośrednich.

PGE Energia Ciepła – Sparta 3:5

Jacek Chajdecki show!

Dobre otwarcie odnotowała we wtorkowy wieczór zamykająca tabelę PGE Energia Ciepła. „Granatowi” za sprawą Pawła Dębskiego wyszli na skromne prowadzenie, które przed przerwą bezlitośnie jednak trzykrotnie zripostował wyżej notowany przeciwnik. Ogromną różnicę zrobił Jacek Chajdecki. Snajper Sparty do dwóch goli „dorzucił” taką samą liczbę asyst, w pełni potwierdzając swoją wyborną dyspozycję. Tym samym Sparta zapewnia sobie szóstą lokatę na koniec zimowych zmagań i potwierdza, że latem będzie przeciwnikiem trudnym dla każdego.

III LIGA B

RUKO  - Avanade 3:3

Wielka radość Ruko!

Znamy mistrz III Ligi B. Wobec oficjalnych informacji ze strony Makro, że nie przystąpi do dwóch ostatnich meczów już przed startem XVII kolejki stało się jasne, że złote medale powędrują w ręce zawodników Ruko. To widocznie wpłynęło na dyspozycję graczy w niebieskich koszulkach, którym zdecydowanie brakowało w tym spotkaniu agresji. Tę motywację z kolei wykazywało się Avanade. To gracze w pomarańczowych koszulkach byli w tym spotkaniu stroną przeważającą i zasłużenie trzy razy wychodzili na prowadzenie. Ruko przycisnęło dopiero w końcówce, a ogromną radość zarówno całemu zespołowi, jak i zebranym kibicom dał bramkarz. Wspomniany Adrian Baranek udał się w pole karne Avanade i tuż przed końcowym gwizdkiem skierował piłkę do bramki. Avanade nie ukrywało rozczarowania, jednak obserwując postawę Pomarańczowych w całym spotkaniu zasłużyli oni na pochwałę, ponieważ rozegrali bardzo dobry mecz ze świeżo upieczonym mistrzem. Dodatkowo hattrickiem popisał się Piotr Komar. Po ostatnim gwizdku wystrzelił korek szampana i słychać było głośne okrzyki radości ze strony Ruko, które świętowało wygranie III Ligi B!

Kimberly-Clark - Sterling Outsourcing 3:5

Hattrick Biltona

Po otwartym meczu i wymianie ciosów Sterling Outsourcing pokonał Kimberly-Clark. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej odsłonie, w której uwidoczniła się przewaga Sterlinga. Ekipa Keitha Sweeney zachowała więcej sił i od stanu 3:3 zdobyła dwa decydujące gole. Warto zwrócić uwagę na postawę Mathew Biltona, który skompletował hattricka i na swoje barki brał odpowiedzialność za ofensywne poczynania zespołu.

IBM SWG - BMW M-Cars 0:8

Pokaźne zwycięstwo BMW

Zdecydowanie najjaśniej w XVII kolejce błysnęło BMW M-Cars, które wysoko pokonało IBM SWG. Zawodnicyw czarnych koszulkach od pierwszej minuty posiadali przewagę optyczna i co dla nich najważniejsze potrafili przełożyć ją na zdobycz bramkową. Już do przerwy BMW prowadziło 4:0 po dwóch trafieniach Adriana Szewczyka i dwóch Michała Kowalówki. Drugi z wymienionych graczy w drugiej połowie dołożył jeszcze kolejne dwa trafienia. Swoją zdobycz zanotowali również Szczepan Dratwa i Wojciecha Wiśniowskiego. IBM SWG próbował odpowiadać, ale czujny w bramce BMW był Konrad Knapczyk.