State Street zatrzymał mistrza, Interia.pl w świetnej formie...

Już w pierwszym spotkaniu drugiego dnia rozgrywek doszło do niespodzianki. Srebrny medalista z ubiegłego sezonu, Alior Bank uległ 0:2 Finansowanie24.pl. Bankowcy robili wszystko by nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem i byli blisko tie-break'a, ale w decydującym momencie drugiego seta Krystian Sobota popełnił błąd, który kosztował jego zespół porażkę. Drużyna jednak nie traci dobrych humorów, pomimo fatalnego początku sezonu. Finansowanie24.pl dobrze wchodzi w sezonu, po przełożonym pierwszym meczu sezonu drużyna Bartłomieja Bezpałki pokonuje wicemistrza i z nadzieją może patrzeć na kolejne spotkania. W równoległym spotkaniu 4F nie dał większych szans ekipie Donimirski Pałac Pugetów, wygrywając 2:0, w setach do 15 i do 16. Donimirski płaci frycowe, jako nowicjusz w SBL, widać, że drużyna potrzebuje zgrania, które przyjdzie z czasem. Z dwóch spotkań rozegranych o 20.00 na szczególną uwagę zasługuje mecz State Street - Biprotech, wygrany przez tych pierwszych. Biprotech po udanym pierwszym spotkaniu nowego sezonu, tym razem nie sprostał State Street, przegrywając zdecydowanie w dwóch setach. State Street wygląda bardzo dobrze na starcie sezonu i wszystko wskazuje na to, że Marcin Pazgan i spółka będą bić się w tym sezonie o najwyższy cel, pomimo porażki w pierwszym meczu z Interia.pl. Póki co, wrócili na najlepszą drogę. W dwóch pozostałych meczach BWI pokonało Capgemini 2:0, a Interia.pl wygrała z UBS również w takich samych rozmiarach. Pierwsze z wymienionych spotkań w początkowej fazie przebiegało pod dyktando Capgemini i gdy wydawało się, że będzie to jednostronny pojedynek... na dobre obudziło się BWI, które w pierwszym secie dogoniło rywala, a w drugim wypracowało sobie dużą przewagę, której nie roztrwoniło pomimo słabej końcówki. Ostatnie spotkanie również miało swoją historię. Wzmocniona Agatą Szydłowską ekipa UBS stawiała dzielny opór drużynie Interia.pl i pomimo porażki z faworytem nie ma się czego wstydzić. Widać, że zespół ten wykonał spory progres. Interia.pl wygrywa drugi mecz i wspólnie z BWI lideruje w tabeli Siatkarskiej Biznes Ligi.