Stracą mistrza na finiszu! Szalona radość MERIT

II LIGA C

Sunday Polska – Interia.pl 6:5

Walka o utrzymanie

Jedenaście bramek – tyle padło goli na dzień dobry w zaległej, piątej kolejce! Dwa zespoły z drugiej połówki tabeli zafundowały nam emocjonującą rywalizację. W lepszych nastrojach byli gracze Sunday Polska, którzy prowadzili przez większość spotkania! Przy stanie 6:3, do szalonego pościgu ruszyli „Redaktorzy”, ale czasu i skuteczności starczyło jedynie na złapanie kontaktu. Interia.pl przegrywa nieznacznie i na kolejkę przed końcem wciąż balansuje na krawędzi. Rafał Walerowski i spółka jeszcze muszą zostawić sporo zdrowia na boisku, aby pozostać w II Lidze!

Grass Valley – Sparta 3:6

Równo tylko do przerwy

Grass Valley ani razu nie był w stanie objąć prowadzenia w starciu ze Spartą. „Biało-czarni” do samego końca walczą o utrzymanie, ale wczoraj musieli uznać wyższość rywali! Z teamtem Bartka Widły walczyli, jak równy z równym tylko w pierwszej połowie. W drugiej zarysowała się wyraźna przewaga przeciwnika, który zadawał kolejne ciosy. Dublety Kacpra Sochy i Michała Komendy oraz trafienia Kamila Tarkowskiego i Radka Jarosza dały trzy punkty. Siódmy komplet w tym sezonie, pewne utrzymanie, ale szósta lokata na pewno nie zadowala Sparty.

TeamKaluch – MPO Kraków 2:3

Strata mistrza na finiszu?

To nie był dzień TeamKaluch! Młodzi gracze zderzyli się z niezwykle doświadczonymi graczami MPO Kraków i na kolejkę przed końcem stracili fotel lidera! Po pierwszej połowie były już lider przegrywał 0:2! Wynik spotkania otworzył Paweł Kuk, na 2:0 podwyższył Mateusz Zasada! W drugiej połowie sygnał do ataku dał Dawid Florczak! Wyrównał strzałem z rzutu wolnego Bartosz Szczybyło, ale ostatnie słowo należało do Norberta Wyjadłowskiego, który przypieczętował wygraną MPO Kraków! „Biało-niebiescy” wciąż są w grze o brąz, a TeamKaluch chyba powoli będzie musiał pogodzić się ze stratą mistrzostwa na samym finiszu.

Elita-Bud – System Cold 11:2

Wszystko w swoich nogach!

Elita-Bud nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem System Cold! Andri Pishchevski już po nieco ponad pięciu minutach miał skompletowanego hat-tricka! W drugiej części spotkania dorzucił jeszcze trzy trafienia. Oprócz Ukraińca do siatki „Biało-niebieskich” trafiali jeszcze Andrzej Seweryn (2), Kamil Jurzec (2) oraz Marek Rechemtiuk. Rozmiary porażki zmniejszali Michał Szarlej i Marcin Pomierny, którzy wykorzystali niefrasobliwość oponenta. Elita-Bud na kolejkę przed końcem wskakuje na foteli lidera! Teraz w kwestii mistrzostwa „Biało-czarni” mają wszystko w swoich nogach!

MECZE ZALEGŁE

Consultronix – HSBC 0:12

Zostają w grze!

Zwycięstwa, by wciąż myśleć o utrzymaniu potrzebowało HSBC. Zawodnicy w białych koszulkach w pełni wykonali swój plan pokonując wysoko Consultronix. Team Marcina Kozery już do przerwy prowadził 5:0, co w dużej mierze jest zasługą świetnie spisującego się duetu – Piotra Szuby i Marka Kozery. Zawodnicy Ci po zmianie stron nie zwolnili tempa, odnotowując w czwartkowy wieczór po cztery bramki i trzy asysty. Dodając do tego zachowane czyste konto jasnym stało się, że HSBC w poniedziałek przeciwko Rigor Mortis tanio skóry sprzedać nie zamierza!

MERIT – PepsiCo 2:2

Emocje do końcowego gwizdka!

Nie brakowało emocji w meczu ekip marzących o awansie i drugim miejscu w tabeli. Pierwsza połowa padła łupem MERIT, kiedy to futbolówkę do siatki skierował Adrian Sroka. Ambitnie o wyrównanie walczyło PepsiCo, a trud ten nagrodzony został w końcówce. Co więcej, „Granatowi” poszli za ciosem i po bramkach Claudio Scardaccione i Alpera Tana cieszyli się z awansu. Ostatnie słowo należało jednak do teamu Wojciecha Pietryny, a na strzał w ostatniej akcji potyczki z połowy zdecydował się wspominany wyżej Sroka. Futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy rywala i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza. Tym samym MERIT zdobywa srebrne medale i latem powalczy na II Ligowych boiskach. Gratulujemy!

ICEO – ABB 2:4

Zrobili swoje

Kapitalnie swój pierwszy sezon zakończyło ABB. Zimowy debiutant pokonał ICEO, pomimo, że już w 3 minucie przegrywał po golu Bartosza Ciesielskiego. Przemysław Toroń i spółka szybko wyciągnęli właśnie wnioski i jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobili początkowe straty. W ofensywie na pochwałę zasługuję duet – Szymon Tomaszewski i Stepan Kovalenko. Obaj zawodnicy pokonali golkipera rywali po dwa razy i tym samym udowodnili, że ABB latem będzie rywalem trudnym dla każdego!

CREADIS – Hitachi 4:2

Niespodzianka!

Udanie zimowy sezon zakończył CREADIS. Doświadczona ekipa już do przerwy prowadziła 2:0, a gole Mateusza Szeląga i Filipa Gurgula zapewniły spory margines błędu. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyło Hitachi, a bramki Macieja Janusa i Patryka Steinhoffa zapowiadały ogromne emocje do ostatniego gwizdka. Końcówka to jednak popis gry Macieja Rogi i spółki, a swoją wyborną formę potwierdził niezawodny Mateusz Szeląg. Wszystko to spowodowało, że CREADIS zapewnia sobie siódme miejsce i latem powalczy o powrót na II Ligowe boiska.