Szanse na mistrza podtrzymane

Pegasystems musiało wygrać, żeby podtrzymać niewielkie już szansę na zdobycie mistrzostwa ligi. Mecz jednak lepiej ułożył się dla zawodników Trateru, którzy po przebojowym kontrataku otworzyli wynik spotkania. Tak samo jak spektakularna była bramka na 1:0, tak samo wyrównanie sprawiło, że można się było złapać za głowę. Dośrodkowanie w pole karne Trateru i zawodnik z metra, mocnym strzałem pakuję piłkę głową do własnej bramki. Kilka minut później trafił jeszcze niezawodny w tym sezonie Tomasz Machnicki i Pegasystems prowadziło do przerwy 2:1. Przebieg drugiej połowy nie różnił się wiele od tego do czego przyzwyczaił nas v-ce lider rozgrywek. O ile w pierwszych 20 minutach drużyna ta często toczy wyrównane pojedynki, o tyle drugie 20 minut to już zwykle znaczna przewaga Pegasystems. Tak było też tym razem. Trater po przerwie stracił 3 bramki nie odpowiadając żadną i Pegasystems odniosło kolejne, przekonywujące zwycięstwo.