Bar Mateo zatrzymał RMF MAXX!

EXTRAKLASA

MooMoo Restaurans – HCL Poland 12:5

„Setka” Izydorka

Ostre strzelanie urządzili sobie gracze MooMoo Restaurants, którzy w pojedynku z HCL Poland zdobyli aż dwanaście bramek! Mało kto, a w zasadzie chyba nikt nie spodziewałby się takiego spacerku wicelidera. Liczyliśmy na zacięty bój, w którym HCL Poland wcale nie stał na straconej pozycji, ale boisko pokazało zupełnie co innego. Czteropak ustrzelił Paweł Markowski, ale największe powody do zadowolenia miał Patryk Izydorek, który w swoim 204 występie w Biznes Lidze dołączył do grona „setkowiczów” jeśli chodzi o strzelone bramki! „Czarni” wygrywają i odrabiają straty do liderującego RMF MAXX.

RMF MAXX – Bar Mateo 2:3

Lider zatrzymany!

W 10. kolejce pierwsze punkty w tym sezonie stracił RMF MAXX i to od razu wszystkie trzy! „Radiowcy”, którzy pewnym krokiem zmierzają w stronę dziesiątego tytułu mistrzowskiego ani przez chwilę nie prowadzili z Barem Mateo! „Żółto-czarni” strzelanie zaczęli w czwartej minucie, ale prowadzeniem cieszyli się kilkadziesiąt sekund (gol Jose Nelsona). Na trafienie Bartka Zasadniego w drugiej połowie odpowiedział Bartek Bieszczanin, ale ostatnie słowo należało do Krzyśka Koselaka, który zapewnił Barowi Mateo sensacyjny komplet punktów! Jeszcze nie tak dawno team Kuby Dziedzica był w strefie spadkowej, a teraz jest tuż za podium!

JR Holding – DIAMOND 5:3

Zgarnęli pełną pulę

To był słaby początek spotkania w wykonaniu ekipy Łukasza Batora. DIAMOND już po nieco ponad pięciu minutach przegrywał 0:2! Marek Kuc i Wojtek Brożek nie dawali za wygraną, doprowadzając do remisu, ale jeszcze przed przerwą gola do szatni zdobył Michał Żerdecki. Po zmianie stron JR Holding wypracował sobie trzybramkową przewagę i mógł nieco zwolnić, broniąc korzystnego rezultatu. Wojtek Brożek próbował poderwać DIAMOND do walki, ale to było zdecydowanie za mało, aby tego wieczoru myśleć choćby o zdobyciu punktu. Pełną pulę zgarnia JR Holding, utrzymując miejsce na najniższym stopniu podium.

EQTek – OdszkodowaniawKrakowie.pl 3:7

Klasyczny hat-trick

Ostatniego słowa w walce o utrzymanie się w Extraklasie nie powiedzieli jeszcze gracze OdszkodowaniawKrakowie.pl! Team Adama Rogali bardzo szybko wypracował sobie kilkubramkową przewagę i spokoju nie zmącił nawet gol stracony przed przerwą. Świetne zawody rozgrywał Artur Nazarewicz, który skompletował klasycznego hat-tricka! Oprócz niego Piotrka Wójtowicza pokonywali Hubert Urbański (2), Maciek Matyjewicz i Dawid Tomczuk. OdszkodowaniawKrakowie.pl do bezpiecznej lokaty tracą już tylko dwa oczka! Zapowiada się elektryzująca walka o przerwanie!

II LIGA A

Consultronix – SSC Internazionale 2:5

Dwa ciosy w końcówce

Zaległe spotkanie lepiej zaczął Consultronix, który po golu Krystiana Stacha już w piątej minucie objął prowadzenie. Stracony gol na graczy SSC Internazionale podziałał niczym płachta na byka, bo jeszcze przed przerwą odrobili te straty z nawiązką! Na początku drugiej odsłony ponownie dał o sobie znać Krystian Stach, ale jego gol kontaktowy okazał się ostatnim zrywem „Niebieskich”. Długo utrzymywał się wynik na styku, ale w końcówce „Granatowi” zadali dwa ciosy i po bramkach Wojtka Dębowskiego i Krystiana Nawrota mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

III LIGA C

Electrosmart – EPAM 4:3

Czwórka Sergieja!

To był wieczór Sergieja Yelysieieva! Ukrainiec zdobył wszystkie bramki dla Electrosmartu i zapewnił swojemu zespołowi arcyważną wygraną! Po golach Kevina Nowaka (2) i Andrzeja Sianiuty, na kilka minut przed końcem mieliśmy remis 3:3 i kiedy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się to starcie, sprawy w swoje ręce wziął Sergiej, który przechylił szalę na korzyść zespołu w czarnych koszulkach! EPAM czuł ogromny niedosyt, bo zagrał naprawdę dobry mecz, ale kończy go z pustymi rękoma.

Pratt&Whitney – CallPage 5:7

Pełno bramek! Znowu!

Na początku sezonu w starciu tych teamów padło czternaście bramek! Rewanż również obfitował w trafienia i po raz drugi w tej edycji lepszy okazał się CallPage! Spora w tym zasługa Vasyla Fedoryshyna, który w drugiej części spotkania skompletował hat-tricka! Oprócz niego do siatki Pratt&Whitney trafiali Bohdan Tyskyy, Roman Bogdanov, Yevhen Yakovliev i Stanislav Grondzevsky. Team z Niepołomic próbował się odgryzać, złapał nawet kontakt, ale ostatecznie hat-trick Patryka Szałaja i dublet Krzyśka Kubasa nie dał nawet punktu!

SpyroSoft – FC Petarda Wieliczka 1:4

Walka trwa!

Po raz kolejny bohaterem FC Petardy Wieliczka został Norbert Ślusarczyk! W pierwszej połowie, zakończonej minimalnym prowadzeniem SpyroSoft (1:0) pokonał go Sebastian Sztuk, ale w drugiej golkiper teamu z Wieliczki był już nie do pokonania, a jego koledzy błysnęli skutecznością w polu karnym rywala! To dało piąte zwycięstwo w sezonie i wciąż realne szanse na medal, nawet koloru złotego! Przypomnijmy, że Artura Turka i spółkę czeka jeszcze zaległe starcie!

TTEC – Ziko 3:9

Podcinali skrzydła

Spotkanie sąsiadów z ligowej tabeli lepiej zaczął TTEC, ale wraz z upływającymi minutami właściwy rytm zaczęli łapać gracze Ziko i to oni, mimo słabszego początku, na przerwę schodzili, prowadząc 2:1! W drugiej części rozwiązał się prawdziwy, czerwony worek z bramkami. Gole Sebastiana Bendarczyka, Jarka Ranosza, czy Piotrka Bawoła mocno podcięły skrzydła ekipie Seifa Atti. W drugiej części hat-tricka skompletował Ahmed Nour Eldin, ale to dla Egipcjanina było marnym pocieszeniem.

Herbalife – Shell Energy 1:10

„Dwucyfrówka”

Ostatni w tabeli Herbalife robił co mógł, aby osiągnąć korzystny rezultat w pojedynku z Shell Energy. Sił starczyło jedynie na pół godziny, po których „Szarzy” przegrywali 1:2. Jedynego gola dla przegranych zdobył Ilia Jincharadze, wykorzystując asystę Krzyśka Sneli. W 30. minucie nic nie wskazywało na to, aby Shell ustrzelił „dwucyfrówkę”! A jednak! Świetna postawa Adriana Żmudy i Bartka Nowaka w dużym stopniu przyczyniła się do okazałego zwycięstwa „Żółto-czerwonych”.