Szczęśliwy wieczór

II LIGA B

RUKO – Answear&Medicine 4:3

Sporo zdrowia

To nie był spacerek lidera, który musiał zostawić sporo zdrowia na boisku, aby wygrać piąty mecz z rzędu i w polu pokonanym zostawić zamykający tabelę Answear&Medicine! Team Przemka Zaparta zawiesił RUKO poprzeczkę wysoko i długo grał z „Niebieskimi”, jak równy z równym. Zasługa w tym Piotrka Czerwińskiego i samego Przemka, którzy wpisali się na listę strzelców. Sytuację uratował Konrad Kabaja, który przechylił szalę na korzyść faworyta. Wcześniej hat-tricka skompletował jego kolega Kacper Duda, a obaj korzystali z podań Mateusza Ziemianina i Arka Dudka.

Sterling Outsourcing – State Street 4:7

Fatalny początek

To nie był wieczór Sterlinga Outsourcing. „Wyspiarze” fatalnie rozpoczęli i już po dziesięciu sekundach przegrywali 0:1 ze State Street. Później nie było lepiej i Łukasz Gręda, razem z Marcinem Gackiem wypracowali solidną przewagę. Po nieco ponad kwadransie gry było już 5:0. Przed przerwą strzelecki impas przełamał Janek Zygmunt. Po zmianie stron rozmiary porażki zmniejszali Bartek Grzyb, Matthew Bilton i Mateusz Kasperek, ale to było zdecydowanie za mało na dobrze dysponowanego oponenta, który zgarnia komplet punktów.

ABB – Avanade 2:3

Beniaminek górą!

Starcie sąsiadów z ligowej tabeli, w którym faworytem wydawał się być ABB. „Biało-czarni” zaczęli zgodnie z planem (gol Szymka Tomaszewskiego). Chcieli pójść za ciosem, ale świetnie między słupkami spisywał się Marcin Motyka. Dzięki niemu do przerwy Avanade przegrywało tylko 0:1. Po zmianie stron „Pomarańczowi” odrobili straty z nawiązką, przy lekkiej pomocy rywala. Szymek Tomaszewski wyrównał, ale ostatnie słowo należało do Romka Łajkosza, który w niemal ostatniej akcji przesądził o wygranej beniaminka!

Krakowscy Barmani – Interia.pl 5:5

Stałe fragmenty

Krakowscy Barmani muszą popracować nad kryciem podczas stałych fragmentów gry. Gdyby nie bierna postawa w defensywie, to wczoraj mogliby zgarnąć komplet punktów, a tak to po szalonym meczu muszą zadowolić się remisem. Michał Guzik, który ratował „Barmanów” w poprzednich kolejkach, tym razem nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy golach Maćka Kucharskiego, Bartka Niziołka i Krystiana Gruszczyńskiego. W samej końcówce „Redaktorzy” wypuścili wygraną z rąk, a pozbawił ich jej Wojtek Niezabitowski.

III LIGA F

Onwelo – KAS 2:9

3+3 kapitana

Prowadzenie w drugiej minucie objęli gracze Onwelo, bo było małą niespodzianką. Na trafienie Mikołaja Żarskiego szybko odpowiedział i to dwukrotnie Raul Rubio Gonzalez. Później na boisku brylował Enes Epekinci, który tylko wczoraj skompletował hat-tricka i dorzucił drugiego, tyle że asyst. A przy okazji oznajmił radosną nowinę, bo już niedługo zostanie tatą. Wielkie gratulacje! To był udany wieczór dla graczy KAS. W końcówce rozmiary porażki Onwelo zmniejszył Mikołaj Żarski.

III LIGA B

TRADEBOX.PL – Teva 5:4

Wyciągnęli wnioski

Wrażenie nieobecnych w pierwszych minutach sprawiali zawodnicy TRADEBOX.PL. Niezdecydowanie to okazało się być opłakane w skutkach, bowiem Teva po uderzeniach Daniela Wiśniowskiego i Piotra Cebularza prowadziła 2:0. Team Piotra Waśkiewicza wysnuł jednak właściwe wnioski i już do przerwy remisował 2:2, a swoje zrobił niezawodny Paweł Frey. Po zmianie stron o swoje drugie trafienia pokusili się zarówno Wiśniowski, jak i Cebularz, lecz ostatnie słowo należało do Adriana Salwacha. Tym samym „Fioletowi” odnoszą trzeci zimowy triumf i pozostają na upragnionym podium!

PKO Bank Polski – Primost 3:9

Faworyt zrobił swoje

Tempa nie zwalnia Primost. Tym razem zawodnicy w biało-czerwonych strojach pewnie pokonali PKO Bank Polski, prowadząc już do przerwy 4:1. Spora w tym zasługa ofensywnego duetu – Michała Pilarczyka i Michał Koźlaka. Pierwszy pokonał bowiem golkipera rywali czterokrotnie, drugi zaś skompletował hattricka. W barwach pokonanych z dobrej strony pokazał się Jarosław Kraul (dwie bramki i kluczowe podanie). Wszystko to sprawia, że Primost z 10 punktami znajduję się tuż za podium i zrobi wszystko, by 2023 rok zakończyć będąc w czołowej trójce!

Arrow Electronics – IBM SWG 1:2

Nie było łatwo!

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wydawało się, że IBM SWG odniesie dziś przekonujące i pewne zwycięstwo. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna i to zamykające stawkę Arrow Electronics objęło skromne prowadzenie za sprawą debiutującego Jakuba Fineczko. W barwach IBM SWG dobre spotkanie rozgrywał jednak Jakub Bąk. Zawodnik ten najpierw błyskawicznie wręcz wyrównał, a potem tuż po przerwie zapewnił skromną zaliczkę. Pomimo okazji z obu stron rezultat nie uległ już zmianie i to team Wojciecha Misia odnosi trzeci zimowy triumf i pozostaję liderem III Ligi B.

Jacobs – FedEx 5:3

Zbyt późny zryw

W meczu dwóch doświadczonych zespołów górą Jacobs! Były II Ligowiec pewnie kroczy w stronę medalu i już do przerwy zapewnił sobie sporą przewagę. Długo czekaliśmy wprawdzie na pierwszą bramkę, lecz wykończenia Mateusza Wójcika i Kamila Misiury pozwoliły w dobrych humorach udać się na przerwę. Po zmianie stron kolejne ciosy zadali oprócz Misiury Tomasz Olesiński i Adam Jankowski. W końcówce rozmiary porażki próbowali niwelować Mohamed Barrie, Daniel Jakab i Sebastian Szywalski, lecz by doprowadzić chociażby do wyrównania zabrakło już czasu i to „Niebiescy” cieszyli się ze zgarnięcia pełnej puli.

Accenture – Amigos FC 0:1

Visbal zapewnia zwycięstwo!

Sporo emocji dostarczyło spotkanie ekip ze środkowych rejonów tabeli. Debiutujące Amigos FC było stroną przeważającą, a ofensywny trud przyniósł efekt dopiero po niespełna kwadransie. Futbolówkę do siatki skierował wtedy Leonardo Visbal, a gol ten okazał się w ostatecznym rozrachunku kluczowym, by móc dopisać pełną pulę. Na słowa uznania zasługuję również czyste konto Gabriela Rankeya. Wszystko to sprawiło, że „Czerwoni” wygrywają drugą potyczkę i do podium tracą zaledwie dwa „oczka”. Oby tak dalej!